Eski sevgilim evlendi ama hala benimle görüşmek istiyor!

"Merhaba Yeşim Abla, ben 25 yaşındayım, konuştuğum kişi de 26 yaşında. Benim bundan 7 yıl önce şu an görüştüğüm kişiyle bir arkadaşlığım olmuştu. 2 yıl kadar birbirimizi tanıdık, hem de gelecek hayalleri kurduk. Birbirimizi çok seviyorduk. Ardından ailemle memleketimizi değiştirince mecburen birbirimizden uzaklaştık. Beni her yerde aradığını ama hiçbir şekilde bulamadığını söylüyordu. O süre zarfında hiç görüşmedik. 5 yılın sonunda ansızın sosyal medyada karşıma çıktı. Çok sevdiğim ve hala daha unutamadığım besbelli ortadaydı. O da beni unutamamıştı ama nişanlanmıştı ve düğününe 3 ay kalmıştı. Kısa kısa konuşmaya başladık. 1 hafta konuştuk ve ben dayanamayıp "Uzatmamalıyız" diyerek kestirip attım. Birkaç hafta sonra yine kısa bir süre konuştuk ve kendisi şu an evli ama beni çok sevdiğini, onunla anlaşamadığını ve ayrılmak istediğini söylüyor. Fakat hiçbir şekilde çabaladığını görmüyorum. Bana bir akıl verin lütfen Yeşim Hanım."

 

Yeşim Tijen'in cevabı:


Lades sevgili okurum, oynadığınız oyunun adı lades! Topluma mal olmuş bir aldatmaca oyunu. İki kişinin de bildiği bir aldatmaca. Bile bile oynadığı ama umut ettiği bir oyun. Milli piyango gibi… Ya çıkarsa diye alınıyor. Siz de ya olursa diye bu ilişkiye girmişsiniz. Boş bir ümit, boş hayaller, hiçbir zaman içi dolmayacak hayallerinizin. Ne yazık ki. Sorumlusu kim? Evli bir adam, hiç de utanmadan gencecik bir kızın duygularını kullanıyor! Ne için? Daha çok mutlu olmak, hayattan zevk almak, kendine “Ben ya, ben işte!” diyerek böbürlenmek için. Fırsat vermemek lazım sevgili okurum. Kendinize şunu sorun; sizi o kadar çok seviyordu, aramıştı ama bulamamıştı ya, niye sizi bulduğunda daha henüz nişanlıyken nişanlısını bırakmadı? Daha kolay olmaz mıydı o zaman? Tabii ki de kolay olurdu.


Size ayrılacağını söyleyip hiçbir çabası olmadığını yazmışsınız. Ne zaman çabalamayı düşünüyor dersiniz? Hiçbir zaman! Bahanelere sığınacak ve oyalayacak. Aslında farkındasınız. Bir küçük umut mu sizi bu sevgiye bağlı kılıyor? O bağı istediği zaman koparıp sizi ortada bırakacak, yapacağı bu. Sizden zamanınızı çalacak. Buna izin vermeyin. Bazı erkekler sorumsuzca yaşayabiliyorlar. Hani devlet, onlara akıllarının hep bir köşesinde olan 4 kadın hakkını tanısa hayır demezler. Çünkü bu tip erkeklerin kalbinde karısına, sevgilisine, bir diğerine, öbürüne yetecek kadar yer var. Hep derim erkeklerin kalbi 1+1 değil, çok geniş; 2+1, 3+1 böyle gider, yeter ki şartlar oluşsun, madden, manen gücü yetsin.


Konuştuğunuz kişi gerçekten size söylediği yalanlardaki gibi senelerce sizi aramış, sizi hiç unutamamış olsaydı onu bulduğunuzda nişanlı olmazdı. Hadi nişanlandı diyelim, nişanı atar evliliğe götürmezdi bu işi. Size soruyorum şimdi: Siz sevmediğiniz, istemediğiniz biriyle evlenir misiniz? Sevmediğiniz biriyle nişanlı olsanız senelerce aradığınız, hiç unutamadığınız eski sevgilinizi bulunca mutsuz ilişkinizi evliliğe götürür müsünüz? Ben sizin yerinize cevap vereyim sevgili okurum, kimse, hele ki 26 yaşında, sevmediği biriyle nişanlanmaz, evlenmez. Seven insan da sevdiği uğruna her şeyi yapar, bunu unutmayın. O adam sadece sizi kandırıyor. Sevmiş ki evlenmiş. Evli bir erkek o, ne demesini bekliyordunuz ki; karımı seviyorum ama seninle de konuşmak istiyorum diyecek mi sanıyorsunuz? Tabii ki mutsuzum, karımı sevmiyorum, ben seni seviyorum, onu istemiyorum, boşanmak istiyorum diyecek. Başka türlü konuşabilir mi sizinle? Konuşamaz. Evli erkeklerin bunlar kalıplaşmış yalanları artık. Yaşınız çok genç lütfen bu kişiye inanmayın. Boş sözlerle oyalanmayın, evli bir adamın yalan sözlerine kapılmayın. Hemen noktalayın bu ilişkiyi, size hiçbir şekilde ulaşmasına, konuşmasına, kandırmasına da izin vermeyin, bütün sosyal medya ve telefonunuzdan engelleyin. Bu yolun sonu çıkmaz bir sokak.

Çıkmaz sokakta çıkış olmaz siz de biliyorsunuz, geri dönüş vardır sadece.


Sevgili okurum size doğru kararı vereceğiniz konusunda güveniyorum. Bile bile lades olmayın. Sevgiler…

 

***

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  19 Haziran 2017 Pazartesi 12:21

  Erkek arkadasim bir hafta once ayrildi, evlenmek istiyordu bende her defasinda zamana birakalim dedim ban cok sans verdi ama ben yaklasmadim evlilige oda bitirdi, seni ozlemiyorum aklima bile gelmiyosun seni ozlemiyoru gibi cumleler kurdu ve tabi cok ofkeliydi bunlari derken, sizce ne yapmaliyim

  Cevapla

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1513

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7267

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 189

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6085

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2857

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön