Kız arkadaşım lezbiyen mi?

"Merhaba Yeşim Hanım, içinden çıkamadığım çok önemli bir sorunum ve sorum var size, lütfen yardım edin! Sevgilimin telefonunda internet tarayıcısı geçmişine baktığımda "Karşı cinse ilgi duyma" ile ilgili bir site vardı, bakmıştı ve bu benim kafamı karıştırdı. Kız arkadaşım İmam Hatip mezunu, tesettürlü biri. Bu zamana kadar aklımın ucundan geçmedi ve Instagram sayfasının açıklama kısmına sadece bayanlar yazmış ama bilmiyorum kafam çok karışık. Sürekli de kız arkadaşlarıyla konuşuyor. Eğer öyle bir şey varsa nasıl anlarım? Lütfen yardım edin. Teşekkürler..."

 

Yeşim Tijen’in cevabı:

 

İnsanın elinin, kolunun ulaşamayacağı bir yer kalmadı. Elimiz, kolumuz bayağı uzadı değil mi sevgili okurlar? Hepimiz her konuda cep telefonlarının ve tabii ki de internetin büyük katkılarıyla merak duyduğumuz her konuya oraya buraya, konuyla ilgili bilgilendiren sitelere o anda, hemen o birkaç dakikada girip bilgi sahibi olup rahatlıyoruz. Kim nerde, ne yapıyor, ne nedir, nasıldır istersek öğrenebiliyoruz çok şükür. Hiç okumasak yeridir, internet var ne de olsa, o bize söyler. Değil mi? Peki merak ettiklerimiz bizi yansıtır mı? Bence yansıtmaz. Çünkü kimi insan çok meraklıdır. Kimi öğrenmeye bilgiye açtır. Kimi de bananecidir. Kime ne olmuşsa olmuş ona ne! Dünya yansa umuru olmaz. Dolayısıyla merakınız sizi anlatmaz, adı üstünde merak. Sadece meraklı olduğunuzu anlatır. İnsan her şeyi merak edebilir. Her şey bu kadar kolay olunca sevgilinizde kafasında oluşan bir soruya cevap aramıştır. Siz de kızcağıza yapıştırdınız hemen: Aman Allah’ım! Yoksa lezbiyen mi? Lezbiyen olsa sizinle niye olsun, kendi cinsinden sevgilisi olur. Hemen içinizde olumsuzlukları çağırıyorsunuz. Belki bir başkası için o siteye baktı. Olamaz mı? Telefonda bulduğunuz karşı cinse ilgi duyma sitesini merak etmiş, bakmıştır. Çevresinde öyle biri olabilir. Ya da haber okurken başlığı dikkatini çekmiş tıklamıştır. Diğer yandan öyle bir şey olsa zaten hissedersiniz.

 

Nasıl anlaşılıra gelince; dikkatli biriyseniz fark edersiniz. Kendilerini hal ve hareketleriyle belli ederler. Bakışlarıyla bir erkeğin bir kadına ilgi duyduğunda bakması gibi onlar da bu duyguyu ilgi duydukları kadına karşı gösterirler. Sevgilinizi düşünün; size dokunan elleri, sevgiyle, ilgiyle bakan gözleri, size karşı ilgisi, size duyduğu saklamaya çalıştığı etkileşimi, kaçırdığı bakışları… Bunları sevgilinizde hissediyorsanız rahat olun. İşte bunlar onun hemcinslerine ilgi duymadığının göstergesidir. İnsan bu, her şeyi merak edebilir. İnsan merak ettikleriyle yargılanmamalı. Bu siteye bakmanın dışında başka başka şeyler de olmalı. Telefonda kız arkadaşlarıyla konuşmasına hiç takılmayın. Hemen hemen bütün kızlar bu uzun, saatler süren konuşmaları yaparlar, anlatacakları bitmez, beş dakika önce ayrılmış olsalar da o beş dakikada olanları birbirlerine anlatırlar. Bu durum sizin düşüncenizi doğrulamaz. Sosyal medya hesabına sadece bayanlar yazması, muhafazakar olmasından kaynaklı olabilir. Erkeklerin eklemesinden rahatsızlık duyuyordur. Bence bir sıkıntı yok burada da. Diğer yandan İmam Hatip mezunu olması lezbiyen olacağı ya da olmayacağı anlamına gelmez. Hemcinsine ilgi duymak, hormonal, psikolojik, fiziksel, düşünsel eğilimleri barındıran bir yönelimdir. Bir hastalık değildir. İstenildiğinde girilen ya da çıkılan bir yaşam tercihi de değildir. Bütün bunların ışığında diyorum ki, sevgiliniz lezbiyen ise tavırlarıyla hal ve hareketleriyle mutlaka belli eder.

 

Yazdıklarınıza istinaden benim düşüncem böyle bir durumun olmadığı yönünde ama onu daha iyi gözlemleyerek öğrenecek olan sizsiniz. Sevgiler…

 

***

 

Çözemediğiniz sorunlarınızı rumuzunuzla yazın, Yeşim Tijen size önerilerde bulunsun.

 

Yeşim'le Hayat Bilgisi her zaman sizin yanınızda...

 

İşte sorularınızı gönderebileceğiniz adres: yesimilehayatbilgisi@gmail.com

 

Twitter: @yesimtijen

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1438

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7262

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 182

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6075

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2848

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön