Yeni'de eğlence olsun

Her sabah çocuklarımı okula uğurlarken 'çok eğlenin' diyorum. Bazen ters bir bakışlarında, söylediğimle içinde bulundukları durumun örtüşmediği hissim olsa bile, yine de eğlenin diyorum...

 

Okuldan dönüklerindeyse, kendimi tutamayıp en çok ne yaparken eğlendiniz diye soruveriyorum. İp atlarken, top oynarken, müzik dersinde, bir çocuğun yaramazlığı, öğretmenin sakarlığı derken, bi eğlence yakalıyor yavrular.

 

Bir derdim var eğlenceyle; ya da eğlenmemeceyle... Son bir iki yıla kadar niyeyse atlamışım o kısmını hayatın, hep ciddi hep istikrarlı hep tutucu olmuşum. Araya serpiştirmişimdir elbet, ama şakadan anlamayan bir yanım var; unutmuşum... Şimdi de sanki dünyanın tek mühim konusu buymuş gibi eğlenin diyorum!

 

Bir sayfayı kapatıp ötekini açarken; sağlık, huzur dilemeyi geçmeyelim ama; her şeyin zevkli, muzur, bizi neşelendiren kısmına dönüp bi bakalım diye umuyorum!

 

Yepyeni, parlak, altında sıkı bir çalışma yatan güzel bir yıla girerken; bu yeniyi ciddileştirmeden boyayalım; hatta içimizden geliyorsa karalayalım! Rengarenk olmasına gerek yok, içinde gerekirse sadece kırmızı olsun; eğer elimize siyah geliyorsa, acımayalım, çizelim. Her ne yapıyorsak; yaparken kaybedelim kendimizi, elimize yüzümüze bulaşırken yaşanmışlıklar, kirlenmiş olmayı unutup eğlenelim; belki de hayatımızın en unutulmaz yılı bu olur; belki de bu kadar heyecanla, böyle bir tutkuyla yaptığımız için, en gerçek yıl ; bu yıl olur; belki artık yeteri kadar sıkılmışızdır ve gülmeyi hak ettiğimiz için hayata da hakkını verebiliriz!

 

Çok eğlenceli bir yıl olsun :)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1513

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7267

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 189

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6085

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2857

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön