Hani kız kardeşlik kazanacaktı?

Yemin ediyorum bu ülke beni psikopat etti, az biraz sağlıklı hücrem varsa onu da yok etmeyi başarıyor her geçen gün.

 

"Trend" demek ne kadar doğru bilinmez ama son dönemlerde kadın hakları savunuculuğu, kadınların birbirine destek olması, feministlik yoğun bir şekilde gündemimizde. Ünlülerin, moda camiasının, dergilerin vs. desteğiyle de "trend" haline dönüşmüş durumda. Elbette ki ne kadar çok insana ulaşılırsa, konu ne kadar ön planda olursa o kadar yerinde bir durum bence. Yeter ki ses duyulsun, insanlar bilinçlensin. Bu iş magazinle olacaksa varsın popüler kültüre alet olunsun.

 

Adele Grammy ödülünü bölüp Beyonce'ye veredursun, bizim ülkemizde işler biraz farklı.

 

"Girl power" henüz buralara uğramadı. Hala birbirimizi yemekle meşgulüz.

 

 

Birbirlerini Twitter üzerinden tehdit edip ev basanlar mı ararsın, evini basanı tekme tokat dövüp canlı yayın yapan mı…

 

İnanılmaz!

 

Erkek egemenliği son bulsun, kadına şiddet sona ersin, cezalar arttırılsın diye bi yerimizi yırtarken kadın milleti birbirini boğazlıyor.

 

 

Bir yanda kan gövdeyi götürürken aynı gece başka bir "bilirkişi" kızımız hemcinslerinin sevdiği ünlüden yedikleri şeye kadar ağzından salyalar saça saça hemcinslerine nefret kusuyor.

 

Bunun da eline versen birini ağız yüz dalacak, o kadar kin güdüyor.

 

Ne yaptı size bu kadınlar ya? Anneniz mi sevmedi, öğretmeniniz mi deliydi, nasıl böyle oldunuz?

 

Elinde internet olan herkes her şeyi söyleme hakkını kendinde görüyor evet, bu kız kim, hangi kitleye bu şekilde sesleniyor onlar önemli değil. Önemli olan canlarını sıkan en ufak noktada şiddet uygulamaktan, ötekileştirmekten, linçten zevk alıyor olmaları.

 

Derler ya "Kadının en büyük düşmanı kadın." diye. Öyle bir şey yok! Hiçbir yabancı arkadaşımın, tanıdığım tanımadığım "gavur" diye ötekileştirdiğimiz kadınların bizim milletteki kadar birbirinden nefret ettiğini görmedim.

 

Örneğin biri, diğerinin sevgilisini elinden almış, aldatılan "Bi suç varsa ortada bu ikisinin de suçu, bi tek kadın istemedi bu yasak ilişkiyi. Belki benim de göremediğim hatalarım vardı." diyor.

 

Bizde olunca "Orospu kocamı çaldı!"

 

E kocan da koca olaydı? Yok erkekler bizi öldürüp mahvetmedikçe hep suçlu kadın, hep kadın. Aldatılırsak "Elimizde tutsaymışız," tacize uğrasak; mini giymişizdir, iş atmışızdır, tahrik etmişizdir, yine suç bizimdir.

 

 

 

Hem çok özenip, hem bir o kadar nefret ettiğimiz ‘Batı’ var ya, en ünlüsünden en eğitimsizine kadar kadın hakları için, kendi hakları için en ufak bir tehlike anında eylem alıyorlar. Yürüyorlar, seslerini çıkarıyorlar, birbirlerine destek oluyorlar.

 

En ihtişamlı tuvaletlerin sergilendiği defilede beyaz tişörtle model çıkarıp kadın haklarına dikkat çekiyorlar. Rihanna, Jennifer Lawrence, Natalie Portman, Beyonce, Lena Dunham... Aklınıza kim gelirse bu akımı destekliyor, "Ay ben kocayı da parayı da buldum banane" diye bencilleşmiyorlar bizim ünlüler gibi. Anca özlü söz paylaşsın bizimkiler.

 

Sanki bu ülkede erkekler kadınlardan yeterince nefret etmiyormuş gibi bir de birbirimizi boğazlayalım, gözlerimizi oyalım, bizim gibi düşünmeyeni ötekileştirelim, iyice cehenneme dönsün bu ülke tamam mı?

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 95

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 601

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 2036

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2164

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 976

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön