Pazartesi notu

Nefesimi keşfetmeye başladığım günlerdeyim. İçten içe attığım her adıma etkisi olan kadim atalarımı iliklerime kadar hissediyorum. Her nefes aldığımda negatif düşüncelerin yok oluşunun hissiyatını ciğerlerimde, beynimde, damarlarımda, parmaklarımda dolandırıyorum.

 

Meditasyonun bir kitaptan öğrenilebileceğini düşünmüyorum. Evrenle bağlantı kurmayı birilerinden öğrenmek de fazlasıyla kendinden kopuk bir düşünce bana kalırsa… İnsan nasıl yaşadığı evrenin bir parçası olduğunu anlamak için metotlara ihtiyaç duyabilir?

 

Böyle bir düşünceyle nefesimin, vücudumun bana izin verdiği kadar meditasyon yapmaya başladım. 1,5 sene önce başlayan yolculuğumda bu güne kadar karşıma çıkanlar spiritüel ve bir o kadar gerçekti.  Konunun aslının evrenden istediklerine bağlı olduğunu anladım... Yani neyi davet ettiysem ziyadesiyle, hiç aksatmadan, muntazam anlarda gerçekleşti.

 

Muntazam anlar konusuna gelene kadar sabırsızlığım, şüpheciliğim, geçmiş hayaletlerim ve gelecek kaygılarım peşimi bırakmadı. Ne kadar şüphe ettiysem o kadar şüpheli durum yaşadım. Ne kadar sabırsızlandıysam sabrımın sonuna geldim. Geçmiş hayaletlerim korku dolu bir film karesi gibi anlarımı yok etti. Geçmişe dönüp, hırslanmamı tetikledi. Hırsım geleceğime perde oldu. Kine kapıldım. Zihnimi sonsuz bir yola hapsettim…

 

Sonsuz yolların olmadığını, yolumun dümdüz, uçsuz bucaksız, çorak bir toprak yol olmadığını, zamanın sarmal olduğunu kendime defa kez hatırlattım.

 

Anın içine kendimi bıraktığımda daha önce hiç görmediğim bir manzara gördüm. Geçmiş yoktu. Gelecek de yoktu. An vardı. Tam şu an, bu yazıyı yazdığım an. Ve saniyenin bir salisesini kendime geri vermediğim an…

 

Anın içinde olduğunu anladığın an, zamanın sarmallığı saten bir çarşaf gibi ruhunu, bedenini sarıyor. Vals edercesine bu sarmala kendini bırakmak gerekli.

 

Bir nevi lusid rüya yaşadıklarımız. Gea City durumu “Ne istiyorsan onu olduğun, neye bakıyorsan onu gördüğün yerdesin” diyerek açıklıyor. Seviyorum bu yaklaşımı…

 

Bu bir Pazartesi notudur. Tüm eşrafa armağan olsun…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 202

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 564

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 514

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 915

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön