Sanırsın Brad Pitt, sanırsın Johnny Depp!

İdeal kadın tarifleri görüyorum her yerde sanki ideal bir dünyada yaşıyormuşuz gibi. 90-60-90 ölçülere sahip kadını tarif ediyor adam mesela. Dinliyorum benzeri adamları can kulağıyla. Anlatıyor ideal kadını. Poposu çıkık olsunmuş, memeler hafif iri, bel ince, zeki, çevik ve ahlaklı…

 

Soğuk bir yudum gerekiyor o sırada söyleyeceklerimi takılmadan bir çırpıda söylemem için. Kasılmış, kendinden emin adamı görüyorum. İdeal adam tam karşımda. Beklediğim adam modeli bu…

 

Bre fasulye sever, ideal kadını tarif ederken arada sırada aynaya baktığın oluyor mu? O göbeğini ne yapacağız? Ya o gorilden hallice kılları? Peki Meriç köprüsü kadar kemerli burnunu ne yapalım? Sanırsın Brad Pitt, sanırsın Johnny Depp… Bildiğin sıradan, herhangi bir insansın. Tek düzeleşmiş ve artık mahalle berberinde 5 dakikada yapılan saç modelinle trend saçmalıklar arasına girmişsin.

 

Peki o sakallar? Olmuyor. Sakal herkese yakışmıyor. Peşmerge gibi oluyor bizim insanımızda. Bir kere cücelik var genetik mirasımızda. Kısa boylu, tıknaz erkeklerle dolu etraf. Sonra kadınlar neden mutsuz? Mutsuz olur tabi. İdeal kadını tarif eden adam 1.60 boyundaki bir ana kuzusu olunca mutsuz olur. Hep Spartacus etkisi bunlar… Tarık Tarcan falan vardı eskiden düşünmüyorduk böyle şeyler…

 

Ve bazen dünyalar güzeli bir kadının yanında tüm normlarda çirkin olarak atfedilebilecek adamlar görüyorum. Çirkin şansı diye bir şey olmadığını o dakikada anlıyorum. Adamda bir şey var ki kadın onunla… Genel kanı adamın “bir şeylerde” iyi olduğu. Bu kadar sığ olmaz mısınız lütfen? Azıcık düşünce rica ediyorum.

 

Kadın centilmen adam seviyor, vizyon sahibi, özgüvenli adamdan hoşlanıyor. Fakat sokak kütük dolu ne yazık ki. James Bond’un yıllardır neden James Bond olduğunu birkaç dakika düşünseler şak diye yapıştıracaklar cevabı aslında. Fakat olmuyor.

 

Kadını mal sahiplenir gibi sahiplenen, her anını kontrol eden, güvensiz ve doyumsuz adamlar varken kadınların mutlu olması çok zor.

 

Her türlü sipariş alınır” demişiz gibi ballandıra ballandıra kadın tasvirleri yapmaktan vazgeçiniz mösyöler. Kalbinizi özenle kırmak isteyen kadınları kendinize bilemeyiniz.

 

Hadi çav bella.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 8172

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 2458

 • Bebe bisküvisinden kolay pasta
  Bebe bisküvisinden kolay pasta

  Süresi : 03:55 İzlenme : 2633

 • Kolay muska böreği tarifi
  Kolay muska böreği tarifi

  Süresi : 05:38 İzlenme : 2068

 • Regl düzensizliklerine yoga pozları
  Regl düzensizliklerine yoga pozları

  Süresi : 07:45 İzlenme : 976

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön