Hayal kurmaya başlarken…

36.hafta kontrolümüzde, kızımın başının aşağıya döndüğünü duyunca bir heyecan bastı beni. Kendimi başı yukarda kalacak ve planlı sezaryen yapacağım diye şartlandırmış, kendimce planlı sezaryene bünyemi hazırlamıştım. 

 

Çok sevindim. Normal doğum yapma ihtimalim yine geri döndü. Başı leğen kemiklerinin arasına yerleşmemiş, henüz yukarda ama bu beklememize engel değil. Bekleyip göreceğiz. Bir dahaki muayenede yani önümüzdeki hafta, pelvis muayenesi yapılacak.  Bunu duyan eşim “geniş kalçalı olduğu için doğumu herhalde rahat olur” dedi (burda kınayan gözlerle kendisine baktım tabi geniş kalçalı olduğumu düşünmüyordum hiç). Sağ olsun doktorum kahkahayla cevap vererek biraz intikamımı aldı J Kalça genişliğinin konumuzla alakalı olmadığını,  aynı zamanda dikey uzunluğa da bakıldığını ve toplamda bir genişlik olarak dikkate alındığını söyledi.

 

Bir de NST kontrollerimiz başladı. Her şey yolunda mı görmek için 20 dakika karnınıza NST cihazını bağlayıp bebeğin kalp atışlarını ve hareketlerini kaydediyorlar. Ben kalp atışlarında 160 ları görünce heyecanlandım bir sorun mu var diye ama meğer hareket/kalp çizgileri gayet iyiymiş, hemşire ve sonrasında doktorum da çok güzel diyerek beni rahatlattı.

 

Kilom 77 yani toplamda 14 kilo aldım ama kendimi hiç bu haftaki kadar ağır ve yavaş hissetmemiştim şimdiye kadar. Artık yatakta dönmek büyük bir çaba gerektiriyor, yürümek çok yoruyor, oturup kalkmak bile mesele. Ayaklarım Prenses Fiona’nın ayaklarına benzemeye başladı.  Pedikür belki biraz güzelleştirir dedim ama yok olmadı J

 

Hayal kurmaya başladım, bu hamileliğimde ilk defa.

 

İçimden geçen doğum anını ara ara hayal ediyorum. Bu hayal edeyim de olsun şeklinde değil özellikle uykuya dalmadan önce aklıma düşüyor kolay, rahat, keyifli bir doğum geliyor gözümün önüne. Kızım, ailem, sevdiklerim dışarıda beni beklerken, aşkım yanımda nazımı çekip elimi tutarken, burnumda lavanta ve mum kokusu doulam sancılarımı hafifletmeye yardımcı olurken, loş ışık ve müzik, içimden bebeğim kayıp çıkarken.

 

Sağlıkla olsun nasıl olursa olsun hiç fark etmez dese de dilim, hayal kurmaya engel olamıyorum içimden geçmeye başlayan bu duyguyu dinliyorum ve çok güzel bir huzur veriyor bana.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 181

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 531

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 495

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 540

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 898

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön