NTV spikerinin insanlık tutulması...

Geçimli Karakolu’na yapılan hain saldırı sonucunda 8 şehit verdik. Saldırı sırasında aralarında sivillerinde olduğu 22 kişi yaralandı. O evlere ömür boyu sönmeyecek bir ateş düştü.

 

Siyasilerin her saldırı sonrasında otomatiğe bağladıkları açıklamaları bir yana toplumun önemli bir kesimi haberleri şöyle bir izleyip normal hayatına döndü. Hepimiz gibi…

 

NTV spikeri Nur Tuğba Algül ise şehit haberini sunar sunmaz ekranda şarkı söyledi. Büyük tepki gördü.

 

Kamuoyu önüne çıkan ve sorumluluğu olanların biraz daha hassas olmaları gerekmez mi? NTV haber spikeri Nur Tuğba Algül’ün şehit haberi sunduktan sonra fonda şarkı söylemesi ciddi bir insanlık ayıbı değil midir?

 

Ha diyecekseniz ki, ‘üzülmek zorunda mı?’ Değil. Ama en azından o şehitlere, şehitlerin ailelerine saygı göstermek zorunda…

 

Ancak ben spiker Algül kadar kamuoyunun tepkisini azaltmak için yazılı açıklama yapan NTV’ye daha çok kızdım. NTV, dün şu açıklamayı yaptı:NTV’nin 6 Ağustos 2012 tarihli, saat 02:00 Haber Bülteni’nde görevli bazı çalışanlarımızın yayın kuralları ve işyeri disiplinine aykırı davranışları kamuoyunun tepkisine neden olan, kabul edilemez bir olayla neticelenmiştir. Doğuş Yayın Grubu olarak bu durumdan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir, özür dileriz.”

 

Nur Tuğba Algül’ün işlediği bir işyeri disiplin suçu mudur Allah aşkına? NTV yetkilileri siz bunu disiplinsizlik olarak mı görüyorsunuz?

 

Bu bir insanlık tutulmasıdır…

 

Eskidendi komşu evden cenaze çıktığında 1 hafta televizyonu açmamak… Ama zaman değişti diye komşun ölmüş yakını için Mevlut okuturken, üst katta parti vermek, dans etmek hangi insanlığa sığar?

 

Kardeş ne oldu size? Nedir bu hâl? Yüzünüz mü kızarmıyor yoksa vicdan ayarlarınız mı bozuldu?

 

İnsanlıkla aranıza koyduğunuz bu mesafeyi ne kapatır? Buna benzer bir acının illaki can evinizi vurması mı lazım?

 

Tuğba eminim ‘dilim kopsaydı da o şarkıyı mırıldanmasaydım’ diyorsundur. Ama pişmanlığın o şarkıyı söylediğin için değil, insanlığı kaybettiğin için olmalıydı…

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 8202

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 2460

 • Bebe bisküvisinden kolay pasta
  Bebe bisküvisinden kolay pasta

  Süresi : 03:55 İzlenme : 2644

 • Kolay muska böreği tarifi
  Kolay muska böreği tarifi

  Süresi : 05:38 İzlenme : 2068

 • Regl düzensizliklerine yoga pozları
  Regl düzensizliklerine yoga pozları

  Süresi : 07:45 İzlenme : 976

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön