Yenilenin...

Bahar geleli her yeni gün pırıl pırıl aydınlık, yüreklerimiz de kıpır kıpır. Kışlıklar kaldırılıp yazlıklar çıkarılırken başlayan değişim coşkusu, yaptığımız her şeye yansıyor sanki. Bir şeyleri değiştirmek, yenilemek istiyor insanın canı. Hayata bir nebze daha heyecan ve renk katma ve kendini geliştirme hevesi sarıyor herkesi. Yeni hobilere merak salıp kurslara yazılanlar, spor salonuna kayıt olanlar, mayo sezonunun gelişiyle panik içinde rejime başlayanlar da çoğaldı bugünlerde…

 

Geçenlerde okuduğum bir araştırma, yenilikleri hayatımıza nasıl kattığımızın sonuç almada çok önemli rol oynadığından bahsediyordu, paylaşmak istedim.

 

Ufak adımlar atın

Olayı kafanızda büyütüp eziyet haline getireceğinize ya da erişilmesiı çok zor bir  amaç olarak ele alacağınıza, ufak adımlar atarak işe başlayın. Böyle yaptığınızda uzun vadede sonuç alma şansınız yükseliyor. Diyelim ki rejim yapacaksınız ve karbonhidratı tamamen kesmeyi düşünüyorsunuz. Birden tamamen hayatınızdan çıkarırsanız yaşayacağınız stres artacak  ve büyük ihtimallle rejimi yarım bırakacaksınız. Belki de çok zor olduğu için  erteleyip duracağınızdan dolayı bir türlü başlayamayacaksınız. Oysa her gün bir öğün ekmek yememe kararı almak gibi ufak bir adım atsanız sonuç almanız mümkün olacak. Biraz daha yumuşak ve gerçekçi olmanızda öneriliyor.

 

Her gün uygulayın

Yapacağınız değişiklik her neyse, her gün uygulamaya çalışın. Yürüyüş yapmaya alışmak istiyorsanız her gün 15-20 dakika yürümeniz, haftada 3 kez yürümekten daha iyi sonuç veriyor sporu hayatınıza katmanızda. Her gün yapılan şeyin alışkanlık haline dömüşmesi daha olası.

 

Başka bir alışkanlığınızla bağlantılı kılın

Beynin işleyişi enteresan… Yeni bir şeyi benimsemekte zorlanabiliyor ama bu yeniliği eski bir alışkanlığınıza katmayı ve zaten var olan bir rutininizle ilintili hale getirmeyi başarırsanız işiniz kolaylaşıyor. Diyelim ki her gün vücudunuzu esnetme hareketleri yapma kararı aldınız... Sabah dişlerinizi fırçaladıktan hemen sonra yapın  bunu ki çok kısa bir süre içnde alışkanlığınız oluversin ve  benimseyin. Basit formüllerle büyük problemleri çözmek mümkün...

 

Sevgiyle kalın...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 316

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1538

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1793

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 829

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1063

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön