Kusur aslında estetiktir!

 

Kusurlu insanlar, arızalı insanlar hep daha karakterli, kişilikli gelir nedense. Uyumsuz, hayata tavrı olan, sorunlu görünen kişiler, yatağında akamayan sular seller gibidir benim için. Daha çok bilinmeyen vardır sanki onlarda. Bir topluluk içinde hiç konuşmayan, etrafını sakince izleyen, gayretsiz adam ve kadınları merak ederim hep. Hırstan arınmış gibi gelirler. Rahatlıklarını kıskanırım. Heyecanlanması gerekmeyen, gereksiz ihtiraslara kapılmayan insanlardır onlar. Göz göze gelmek istemeyen insanların nereye baktığını merak ederim, konuşmayan insanların ne düşündüğünü merak ederim, anlatmayan insanların hayatlarını dinlemek isterim...

 

Hayatın bir ara deneyimi gibi düşünürüm o insanları. Hiç yolcusu olmayan ama otobüslerin her zaman önünden geçtiği ve çoğu zaman hiç duraksamadığı duraklardır onlar. Herkesin o duraklara yolu düşmelidir mutlaka. İhtiyacımız vardır çünkü onlara; dinginliğe, sakinliğe olan özlemimizi gidermek için.

 

Fiziksel kusuru olan insanlara da aynı yakınlığı duyarım yıllardır. Dudağında derin bir yara izi ya da suratında façası olan insanlar bir süre sonra çok çekici gelir. Bu durum çok estetik, o kişiye çok karakter katan bir özellik olarak gözüme çarpar. Diğer insanlardan farklıdır o insanlar sanki. Kusur daha estetiktir.

 

Aynı şekilde pürüzlü işler de daha çok merakımı çeker. Özenilmemiş işler daha doğaldır. Sıradan şeylerden bahseden filmler ya da çok az parayla çekilen filmler daha başarılıdır. Şarkıcının sesi eğer çatlak çatlak çıkıyorsa şarkı daha etkileyicidir. Hiç beklemediğimiz bir anda aldığımız küçücük bir hediye daha değerlidir diğerlerinden. Mükemmel çalınan parçalar sıkıcı gelir kulağa. Kusursuz şiirler ilgimi çekmez. Filmin en çirkin karakterinin oynadığı rol bir süre sonra en cazip roldür, filmdeki en güzel kadın sadece güzeldir, yan roller ya da karakter oyuncuları hep daha akılda kalmıştır.

 

Hep bir sürpriz arıyoruzdur belki hayatta. Bir girinti, bir kusur. Pürüzsüz yüzeyler yavan gelir.

 

Çatlak bir ses çıkması gerekir her işten, işin kişilikli olabilmesi için.

 

Hataya düşmekten korkmayan iş, hataya düşmekten korkmayan insan gerekir hayata, hayatımıza...

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 73

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 446

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 411

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 504

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 836

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön