En başarılı intikam alma şekli..

Diyelim ki iş hayatında hatta konuyu sadece iş hayatıyla sınırlamayalım hayatta sizinle uğraşan birisi yada birileri var.. Sürekli sizin hakkınızda konuşup, olur olmaz şeyler söyleyen, sizi yöneticinize kötüleyen, önünüze sürekli taş koyan, hatta bazen daha da ileri giden birileri.. Bu kişilerle nasıl başa çıkarsınız? Ya da hadi şöyle diyelim nasıl intikam alırsınız?

 

Öncelikle şöyle bir gerçek var ki, bunu asla unutmamak lazım, bu kişiler genelde işi gücü olmayan yada işi gücü olsa da hayatta gerçekten mutlu ve başarılı olamayan kişilerdir. Çünkü; hayatta başımıza gelen herşeyin bir sebebi olduğunu unutan ve varoluş sebebimiz olan ruhumuzu güzelleştirme amacından son derece uzak kişilerdir, bu kişiler. Başlarına gelen herşeyde bir suçlu ararlar. İşte bazen, bir suçlu ararken karşılarına siz çıkarsınız.  Aslında tamamen rastlantıdır. Çünkü, hayatlarında yaşadıkları şey her ne ise, ortada ne bir suç vardır ne de bir suçlu.. Ve öyle çaresizlerdir ki hayatta kayboldukları için, aslında intikam almayı bırakın son derece üzülesi bir durumdalardır..

 

Bizimle uğraşan biri yada birileri varsa, ilk aklımıza gelen soru “Neden ben? olur.“ Halbuki bu soruyu hiç düşünmemiz gerekir. Eskiler birçok şeyi çok doğru söylediği gibi bu konuda da harika bir şey söylemişler. “Meyve veren ağaç taşlanır.“ Elbette hayatta herşeyi doğru yapıyor olmayabiliriz. Bizim de yaptığımız hatalar olabilir. Ama kim doğru ki?! Ya da doğru bildiğin nedir ki?! Sonuçta herkes bir sebeple, bir ihtiyaçtan veya bir motivasyondan hayatta kendi doğru bildiği şeyi yapmaya çalışır ve meyve verir, yani hayatta kalmak için çalışır, çabalar..

 

“Neden ben? “ sorusundan sonra gelen soru da “Ben şimdi ne yapacağım? “ ve “Bu durumla nasıl başa çıkacağım?“ olur. Bu kısa süren belirsizlik hali sonrasında ise intikam almayı düşünürsünüz.“ Hangi silahımı kullansam da onu alt etsem?“ diye sorarsınız kendinize. Peki ben şimdi onunla nasıl uğraşabilirimin yollarını arar durusunuz. Ve işe yarayabilecek veya yarayamayacak bir sürü fikir gelir aklınıza..

 

Oysa, öyle kolay ve başarılı bir yöntem vardır ki, aklımıza hiç gelmez.. Mutlu olmak! Evet yanlış okumadınız, sizinle uğraşan birinden intikam almanın en iyi yolu mutlu olmaktır. Yaşadığınız hayatı yaşamaya devam etmek, yaptığınız işi yapmaya devam etmek ve gereksiz çabalara girmeden, enerjinizi bu şekilde tüketmeden sadece mutlu olmak! Ama tabii gerçekten mutlu olmaktan bahsediyorum. Mış gibi yapmaktan değil. Çünkü, sadece gerçek mutluluk en iyi intikam yöntemidir. Diğeri, sizi bir süre için idare edebilir. Ama sizinle uğraşan kişi bunu kısa bir sürede anlar ve yaptığı şeyin işe yaraması motivasyonuyla sizinle daha da fazla uğraşmaya başlar. Bu noktada hayatta sizin yanınızda duran kişiler de çok önemlidir tabii. Onların desteği.. Size inanan ve sizin hep yanınızda olan bir dost, ne olursa olsun destek veren bir yönetici veya sizi hiç bırakmayan bir hayat arkadaşı..

 

Unutmayın hayat bazen birileriyle uğraşacak kadar uzun olmayabiliyor. Olduğunuz gibi olun ve ne olursa olsun hep mutlu olun.. Bu haftaki yazımın benim ve siz okuyanların en başarılı intikam şekli olması dileğiyle..

 

***

 

İşinizde mutlu değil misiniz? İş hayatı ile ilgili öğrenmek istedikleriniz mi var? Ya da sadece fikirlerinizi paylaşmak mı istiyorsunuz? Öyleyse e-postalarınızı aşağıdaki adreslerden birine mutlaka bekliyorum.

 

isimlemutluyum@mujdeozenen.com

diyelim@isimlemutluyum.com

Facebook Yorumları
Yorumlar
25
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  21 Şubat 2018 Çarşamba 02:52

  Ya o kişi annemse

  Cevapla
 •  
  17 Şubat 2018 Cumartesi 17:45

  Merhaba ben okuldan birisinden intikam almak istiyorum sizce ne yapabilirim

  Cevapla
 •  
  16 Şubat 2018 Cuma 21:55

  Harikasınız ilk kez okudum başarımız mükemmel

  Cevapla
 •  
  15 Şubat 2018 Perşembe 20:22

  en iyi intikam düşmanın köleleştirmek

  Cevapla
 •  
  05 Aralık 2017 Salı 00:03

  Aslinda sahte sayfa acip boyle ne biliyim siniftaki kisilerle internet uzerinden iliski kurlus gibi yapabilirsin montajda var ben boyle aldim herkes ona orospu ditor simdi

  Cevapla
 •  
  23 Kasım 2017 Perşembe 17:12

  İntikamim soğuk olacak o bunu bilsin.

  Cevapla
 •  
  23 Kasım 2017 Perşembe 17:10

  Benim le kötü kötü şeyler konuşuyor.ama suçlu yine ben olyorum.intikamim soğuk olacak.

  Cevapla
 •  
  17 Kasım 2017 Cuma 12:22

  Mudur benim ekmegile oynadi ondan intikam almak istiyorum nasil alabirim

  Cevapla
 •  
  31 Ekim 2017 Salı 10:13

  Esim gece gunduz iddaa oynuyor.butun paralari iddaaya veriyor.parasi bittiginde benim karttan da habersiz cekip oynuyor ve bunu bana soylemiyor.karttan paralarimin cekildigini gorunce bankadan ogrendim.kumar paralarini da annesine babasina gonderiyor.cadaloz bir annesi var her saniye onu bezdiren

  Cevapla
 •  
  13 Temmuz 2017 Perşembe 13:10

  en iyi intikam sabırdır. elbet o ağınıza düşecektir. sabırla bekleyin ve bunu belli etmeyin. o tuzağa düşünce de akıllıca davranarak onu alt edebilirsin.

  Cevapla

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 47

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 558

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1944

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2145

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 954

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön