Aslan burcunda Güneş Tutulması - Ateşten bir kuş

Geçtiğimiz Şubat ayında 21 Ağustos Güneş Tutulması’nın olası dünyevi etkilerini yorumladığım Büyük Amerikan Tutulması başlıklı bir yazı yayınlamıştım. 

 

Bireysel hayatlarınızın tutulmadan ne şekilde etkilenebileceğine dair fikir edinmek için doğum haritanızda tutulmanın yaşanacağı astrolojik evi incelemeniz gerekir. Örneğin; yükselen burçta yani 1. Evde Güneş Tutulması gerçekleşirse, bu durum kişinin önümüzdeki 6 aylık sürecin temel konularıyla ilgili kararlarını Ağustos ve Eylül ayları boyunca alabileceği, bu kararların hasadını da Şubat ve Mart aylarında yapabileceği söylenebilir. Yükselen burçtaki tutulmalar 1/7 ev ekseni ortaklıklar, evlilikler, mahkemeler ya da ayrılıklarla ilgiliyken, 5/11 evler çocuk sahibi olmak, romantik aşk, çocuklarla ve sosyal çevreyle ilgili gelişmeler, alınan yeni riskler, yeni hedefler belirlemekle alakalı olabilir. Elbette genel yorumlardan ziyade kişinin tutulma etkilerini haritanın bütünselliği çerçevesinde değerlendirebilmesi daha sağlıklı yorumlara ulaşılmasını sağlayacaktır.

 

Her şeyin merkezini yani kalbini temsil eden Aslan burcundaki Güneş Tutulması, ana şalter görevi gören yerler ve kişilerle ilgili gelişmeler demektir. Aynı zamanda başkalarına görünür kılmak, tanıtmak ve tanınmak istediğiniz konularda girişimleriniz artabilir. Ancak 5 Eylül'e kadar sürecek olan Retro Merkür dönemini göz ardı etmeyin. Bilhassa çocukların ve toplumun genç kesimlerinin sorunlarını vurgulaması beklenen tutulmalar toplumların nabzını hızlandırabilir.

 

İlk aşk, yeni aşk, yaşamın kaynağı olan aşk Aslan burcuyla ilişkilidir. Kimisi için kalp dört odası olan, dört yanı sularla çevrili bir adayken, kimisi için kalbin başkalarına açılan dört kapısı vardır. Kalp daima şarkıların, romanların, şiirlerin, filmlerin yani yaşamın başrolündedir. Kalp göğüs kafesimizin içinde özgürlük şarkısı söyleyen ateşten bir kuştur. Aslan burcundaki tutulma kalbimizin dört odasındaki kozasındaki kelebekleri uykusundan uyandırabilir ya da kalbimizin açık kapılarında bizi bekleyen yeni maceralara hazırlıksız yakalanabiliriz.

 

Değişip dönüşmemizi sağlayan, yaşam enerjimizi arındıran kalptir. Ateşten bir niteliği olan, ruhumuzun kap görevi gören kalbimiz soğuğu da soğukluğu da sevmez. Kendine bir diğeriyle bütünleşebileceği kıvılcımlar bulmadan yaşayamaz. Kudretiyle ve bir orman gibi vahşiliğiyle kalbimizin müziğine kulak vermemiz gereken zamanındayız. Bir nefes gibi hayatınızı arındıracak ve tazeleyecek tesadüflere göz yummayın. Zira kalp kırıldıkça sağlamlaşmayı bilir. Yine de kalbinizin ya da başkalarının kalbinin hafızasında ölmemek ve öldürmemek için vedalarınızda bile karşılaşmaların güzelliğini anımsayın.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  21 Eylül 2017 Perşembe 10:44

  Çok güzel.

  Cevapla
 •  
  22 Ağustos 2017 Salı 01:05

  merhaba kristin hanım, burç yorumlarınız kadar anlatım biçiminizi de harika buluyorum, naçizane görüşüm olarak belirtmek istedim. :-) konuyla tam alakalı olmayan bir sorum var. dominant gezegen ile dominant burç arasında ne fark var ? bir web sitesinde yapılan hesaplamada aslan'daki mars 6. sırada çıkarken, aslan burcunun kendisi 7. sırada çıkıyor. ay düğümü dışında da başka aslan burcu yok haritada. mars: 35.0 ( 6) + 20.5 ( 2) = 55.5 ( 6) / 9.2% leo: 54.5 ( 7) / 9.0% çok teşekkürler. iyi çalışmalar.

  Cevapla

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 71

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 443

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 410

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 504

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 836

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön