20 Temmuz – 5 Eylül arasında Mars Aslan’da: Yüreğin Savaşı

Transit Mars, 4 Haziran günü zararlı olduğu Yengeç burcuna ilerleyerek, ilişkiler, kariyer, ev, aile, sağlık gibi hayatımızın çeşitli alanlarında ne kadar güvende olduğumuzu sorgulamamıza vesile oldu. Belki de gizli pek çok psikolojik etkiyi yüzeye taşıyan Oğlak burcundaki Dolunay'la birlikte, kaderimize yeni bir yön verecek, önemli kararlar almamız gerekti. 20 Temmuz’dan başlayarak, 5 Eylül’e kadar Aslan burcunda ilerleyecek olan Mars, hem 23 Temmuz Yeniay’a hem de Aslan/Kova eksenlerindeki tutulmalara eşlik edeceği için de önem taşıyor. “Taht oyunlarını” kurgudan gerçeğe taşıyacak tutulma mevsiminin açılışını yapan Mars Aslan transiti, kendini göstermeyi seven ya da görünür olmaktan hoşlanmayan çeşitli kahramanları veya tıpkı dizideki gibi, megalomanlık ve kahramanlık hikâyelerini gündeme getirebilir. Neticede zorlamayla ve zalimlikle üstünlük kuran değil, ikna etmeyi bilen gerçek bir hükümdar olduğunu kanıtlayacaktır.

 

Güneş insanlar tarafından tarih boyunca evreni ısıtan, büyüten, yaratıcı ve yaşam veren en kutsal güç olarak benimsenmiştir. Mısır’ın Güneş tanrısı Ra mitolojisine, Güneş tapınakları, Heliopolis ismi verilen şehir merkezlerine bakıldığında bu kültürel izlere rastlanır. En büyük güç olan Güneş tanrısallıkla ve kralla bütünleşirken, “ormanların kralı aslan” sembolü boyun eğmez ve korku salan yaradılışıyla, krala denk, krala rakip ya da kahramanın alt etmesi gereken bir canavara dönüşür. Felsefi anlamda tanrısal ruhu temsil eden Güneş’le, insanın fiziksel bedeni arasındaki aracı, Aslan’dır. İnsan başlı, aslan vücutlu tasvir edilen sfenks, Herkül’ün Namea aslanını öldürdükten sonra aslanın postunu giyinmesi, Samson’ın çıplak elleriyle aslanları öldürmesi, Güneş, kral, tanrı ve aslan simgelerinin iç içe geçtiği efsanelere örnek verilebilir. İmparatorluklarda ya da krallıklarda Aslan simgesinin koruyucu, aynı zamanda tehditkâr amblemlerine ve heykellerine de sıklıkla rastlanır.

 

Dünyevi etkileri

Aslan burcu kral, kraliçe, kraliyet ailesi, oğullar, subaylar, ünlüler, yüksek sosyete, sahnedekiler, sinema, yönetmenler ve oyuncularla ilişkilidir. Üst düzey yöneticiler, devlet başkanları, siyaset arenası, nüfus popülasyonu, parklar, özellikle nüfusun çocuk ve genç kesimine dair meseleler, Mars transitiyle gündeme gelebilir. Aslan burcu borsa, altın ve altın madenleri, bahisler ve spekülatif yatırımlarla ilgili olduğu için, bu alanlardaki gelişmeler, krizler ve olaylar artabilir.

 

Stadyumlar, saraylar, spor müsabakaları, sınırlar (kaleler), şehir merkezleri Mars’la birlikte güvenliğin artırılması gereken tehlikeli yerler olarak ön plana çıkabilir.

 

Kişisel etkileri

Mars haritamızda temas ettiği yeri hareketlendirir, bulunduğu evin kapsadığı konular dâhilinde yeni ataklar yapmamıza ve yeni savunmalar geliştirmemize vesile olabilir. Etki ve tepki olan Mars Aslan burcundayken Yengeç’teki gibi dolaylı değil, direkt bir enerjidir. Hedeflerinizi büyütür ve ne istediğinizden çok daha emin bir şekilde bu hedefler yönünde ilerleyebilirsiniz. Amaç edindiğiniz şeyler arasında yeni bir aşk, yeni bir araba, yeni bir hobi edinmek ya da evlilik planları yer alabilir. Aslan burcundaki Mars tüm dünyayı kucaklayabilecek kocaman bir kalp anlamına geldiği kadar, devasa bir ego ve gurur da demektir. Bilhassa ilişkileri aşırı bir özgüven patlamasıyla, “efendi-sahip” eksenine çekmemek, sırf zafer kazanma duygusuyla başkalarını ezmemek gerekiyor.

 

Mars Aslan burcundayken kimlik çatışması ve babayla çocuk arasındaki rekabet olarak da yorumlanır. Kalbimizde süren mücadele olan Mars Aslan döneminde kazandığımız tecrübeler, nihayetinde irademizi güçlendirmemizi sağlayacaktır.

 

Kalp ve dolaşım sistemi, omurilik ve bel bölgesinde sorunlara neden olabilecek transit etkisi boyunca tedavilerinizi yaptırmanız önerilir. Diğer bütün ateş burçlarında olduğu gibi, Mars Aslan’dayken fiziksel enerji ve cinsellik ön plana çıkar. Sporu hayatınızın bir parçası haline getirerek, partnerinizle daha yoğun bir tensellik yaşayabilirsiniz.

 

Mars Aslan yeni bir imaj edinmek, reklam projeleri ve sanatsal yaratıcılık gerektiren, iç mimari, tekstil, moda, konular için idealdir. Sadece göreviniz olan değil, aynı zamanda size haz veren uğraşlara odaklanabilirsiniz. Toplumsal saygınlığınızı arttırarak, standartlarınızı yükseltmek için bağımsız olduğunuz projelerde yer almanız da mümkün.

 

Son olarak…

Kendimizi merkeze alarak değil fakat kendi merkezimizi bularak dengeyi sağladığımızda bizi sarmalayan hayat, içimizden uyum içerisinde akmaya başlar. Aşk hayattaki bencil olmayan yegâne şeylerden biri, gökyüzüyle yeryüzünün kesişme noktasıdır. Cesaretinizi sınayacaksanız, sevme potansiyeliniz üzerinden sınayın. Zira aşkın bir diğer sembolü olan Aslan’ı çıplak kalbinizle evcilleştirmek, onu öldürmekten daha zordur.

 

Cesaret ve umutla

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  26 Temmuz 2017 Çarşamba 17:26

  Mars yengeçte 2. Evde olan biri olarak finansal durumumu nasıl düzeltebilirim.oğlak 8.evde ve gezegen yok.

  Cevapla
 •  
  23 Temmuz 2017 Pazar 15:36

  Sizi herzaman ilgiyle takip ediyorum.yalnız paylaşımlarınız cok karışık. Çok felsefi.anlamak gerekli bilgiyi çıkarmak için çok karmaşık. Biraz daha açıklayıcı yazabilirsiniz. Bir de burçlara göre yorumlarsabır çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 •  
  23 Temmuz 2017 Pazar 15:32

  Sizi herzaman ilgiyle takip ediyorum. Yalnız yazılarınızı daha anlaşılır yazabilirsiniz. Sizden ricam birde burçlara göre yorumlamaniz

  Cevapla
 •  
  23 Temmuz 2017 Pazar 01:25

  kralın kendisi mi yoksa krala rakip mi ? biraz karışık ve talihsiz görünüyor. birileri tarafından da öldürülüp duruyormuş. sanırım bir aslan burcunu en mutlu edebilecek şey aslan burcu olaması oldurdu.

  Cevapla

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 111

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 610

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 2053

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2169

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 984

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön