Yengeçte Yeniay - Eve dönmek

Gelecek bir ayın potansiyel gelişmelerini simgeleyen Yeniay, bu defa Yengeç burcunda gerçekleşiyor. Su burçlarındaki toplam 6 gezegenle birlikte Yeniay, bizi iç alemimizle tekrar temasa geçmeye teşvik ettiği kadar, aynı zamanda ebeveyn
arketiplerimizle yüzleşmemize de vesile olabilir. Aile ilişkilerimize öncelik verir, kendi kurduğumuz biyolojik ya da manevi ailede kimi örnek alarak nasıl roller üstlendiğimiz, ailevi sorumluluklarımız konusunda nasıl davrandığımız gündeme
gelebilir.


Uzun süredir canımızı sıkan gökyüzü seyrinin nihayetinde, yaşayacağımız yeniayın iyileştiren ve tazeleyen enerjisi, bizi mutlu eden insanlar ve yerlere yakınlaştırabilir. 'Evim' dediğimiz kişi ya da yer her neresiyse, kalbimizde dindiremediğimiz bir çağıya yanıt verir gibi yollara düşerek, 'evimize' dönebiliriz.


Yeniayın Plüton'a karşıt açısı, bizi bir diğerini sevmekten alıkoyan duvarlarımızı, yani savunma mekanizmalarımızı alaşağı etmek için fırsat sunabilir. Acı bir olayın ardından biraraya geldiğimiz insan veya insanlarla sıfırdan başlayan ama daha güçlü ilişkiler kurabiliriz.


Yengeç burcu ailemiz, evimiz, toplum, şehir ya da doğduğumuz ülkedir. Kendimizi ait hissettiğimiz her şeyle ilgilidir. Yeniay'la birlikte ailemizin ve toplumun bütünlüğünü, evimizin sağlam ve güvenli olup olmadığını sorgulayarak mekan ve çevre değişikliği kararı alabiliriz. Hasarlı ve çürük olan tüm yapı ve ilişkileri sağlamlaştırmak önceliğimiz olacaktır.


Yengeç burcu ana rahmidir. Ruhların madde dünyaya girdikleri bir bahçe kapısına benzetilebilir. Yengeç, suyun gücü, kabuklarımız, korunaklarımız ve konforumuz, köklerimiz, nereden geldiğimiz, tarihimiz, bizi besleyen geleneklerimiz ve ışıkları yanan sıcak evimizdir.


Yengeç öncü bir burç olduğundan, Yeniay yaşantımızda büyük değişimleri harekete geçiren kararlar evresidir. Güvenlik ve garantiye anne sütü gibi ihtiyaç duyacağımız için yenilenmek yerine geçmişe bağlı kalma riskimiz de vardır.


Yeniay duygusal bir tufan yaratarak, yaratıcı potansiyelimizi üretken biçimde ortaya sermemizi sağlayabilir.


Hiç bir gemi yelken açmadan batmaz. Dolayısıyla yeni bir serüvene başlamak konusunda hala şüpheleriniz varsa ve kendinize 'eğer ya da keşke' gibi bahaneler bulmaya çalışıyorsanız, daha cesur davranarak bir önceki aşamayı sonlandırıp bir sonraki aşamaya ulaşmayı denemeniz daha faydalı olur.


Elbette Yeniay'a açısı olan Plüton, kişisel tarihimize farklı bir yön vermek istediğimiz bu dönemde, özellikle ailemize ve yakın çevremize karşı bizi korku ve suçluluk gibi duygularla yüzleştirebilir. Neyi ne kadar uzun zamandır tolere ettiğiniz, kime ne zamandır tahammül ettiğiniz, güç sahibi olmak için katlandığınız şeyler, takıntılı olduğunuz konu ve kişiler yüzeye çıkabilir. Bu durumda en sağlıklı tavır özellikle kendinize ve sevdiğiniz insanlara karşı duygusal anlamda açık ve samimi davranabilmektir.


Tecrübe ettiğimiz Yeniay adeta dolunay havasında bir duygu yoğunluğu taşıyor. Nasıl ki Oğlak burcu bilgeliğe açılan kapıdır, Yengeç ise insanlıkla temas ve sevgidir. Nihayetinde ev dediğimiz yer nereden geldiğimiz, nereye ait olduğumuz değil nerede sevdiğimiz ve sevildiğimizdir. Ev adımlarımızın terk edebildiği ama kalbimizin asla terk etmediği yerdir.


Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  08 Temmuz 2016 Cuma 16:31

  Çok iyii

  Cevapla
 •  
  06 Temmuz 2016 Çarşamba 13:42

  Harika bir yorum olmus bumudur budur

  Cevapla
 •  
  05 Temmuz 2016 Salı 19:03

  Bana çok çarpıcı geldi!tam da bu kararsızlıklar girdabında boğulurken.çok teşekkürler.sıkı takipçinizim.

  Cevapla
 •  
  05 Temmuz 2016 Salı 18:16

  Muhteşem

  Cevapla

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 20

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 393

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 346

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 485

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 813

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön