Boğa’da Yeniay: Bir başka bahar

Ay saklandığı karanlık perdenin arkasından Yeniay formunda ortaya çıkarken, bu defa O’na hoşnut olduğu Boğa burcu eşlik ediyor. Pek çok gezegen bir şeyler unutmuş gibi geri dönerken, biz de zengin lezzetlerle dolu yeryüzü bahçesinde, tadacak ve anlam katacak bunca şey olmasına rağmen, bahar bayramlarının nostaljik hayallerinde özlediğimiz değerleri sorguluyor, bir görünüp bir kaybolan umudun ışığını gözlüyoruz.

 

Yeniay’ı takiben 9 Mayıs günü Merkür Dünya ve Güneş arasından geçerken gözlemlenebilir bir yörüngede olacak. Bu durum her yüzyıl içerisinde 13 - 14 defa gerçekleşen nadir bir gökyüzü olayı. Astrolojik olarak Merkür’ün bu denli odak noktası olması, aldığımız her kararın, seçtiğimiz her yolun kadersel neticeleri olabileceğini gösteriyor. Tanrıların habercisi olan Merkür’ün, insanlara yeryüzüne gömülü “saklı geçmişin” hangi sembollerini ve bilgileri getirdiğini de gelecek aydan itibaren göreceğiz.

 

İçinde bulunduğumuz zamanın kalitesi ve güncel siyaset göz önüne alındığında, toplumsal gündemi sarsan bu denli önemli kararlar verilmesi son derece yanlışken, bu kararlar yönünde gelecekte hayırlı neticeler elde edilmesi de beklenmez. Yavaşlamak gerekirken, acele yol almak hedefe ulaştırmaz, aksine çıkmaz yollara saptırabilir. Boğa burcu bütün parçaları bir arada tutarak bölünmez bir bütün olmak arzusundadır. Fakat Boğa’nın en büyük dersi, tek bir an içinde bütünün binlerce parçaya bölünebilmesidir. Çünkü biz ne kadar sıkı tutunursak tutunalım, hayat özellikle de hırslı olanlarımıza, sağlamcılığın, garanticiliğin, sahip olmacılığın bir illüzyon olduğunu hatırlatmanın daima farklı yöntemlerini bulur.

 

Yeniay evreleri, geçen ayın bütün enerjilerini serbest bırakarak arınmak, taze duygu ve düşüncelere hayatımızda yer açmaktır. Her Yeniay fazı ise kendine özgü bir mesaj taşır. Bu ayın sembolik konusu, üzerine temel atabileceğimiz verimli bir toprak arayışıdır. Yeni bir işin, ilişkinin, dostluğun ya da ortaklığın köklenip, yeşerebileceği konular ve ortamlar üzerine kafa yorabiliriz. Henüz bir girişimde bulunmadan, paramızı nereye yatırabileceğimizi araştırmamız ve olası riskleri hesap etmemiz gereken aşamadayız. Merkür ve Mars geri giderken, parayla ilişkinizi akıllıca gözden geçirin, nasıl özgürleşebileceğinizin yollarını arayın, yeniden düşünün ve yapıcı eleştirilere şans verin.

 

Eğer yoksunluk duygusuna fazla odaklanırsanız, farkında olmadan tamamlanmanızı sağlayacak enerjiye de direnç gösterirsiniz. Her şey enerjidir, bizler enerjiyiz. Bu nedenle nasıl hissettiğimiz, nasıl düşündüğümüz, enerjimizi nasıl kullandığımız ve nasıl yansıttığımız önemli. Kendinize yaptığınız telkinlerde üretken ve iyimser olmaya çalışın.

 

Boğa’daki Yeniay sadece sahip olduğumuz parayı arttırmak değil, aynı zamanda bir sarılışı, bir öpüşü, bir meyveyi, yani haz aldığımız her şeyi paylaşarak ruhen zenginleşmektir.

 

Doğayla temas etmeyi deneyin. Örneğin çimlerde yürümek, bitkiler ekmek, kuşların şarkılarına kulak vermek, kuşlar gibi şarkılar söylemek, ağaçlara sarılmak size yük olan ağırlıklardan kurtulmanızı kolaylaştırır ve kendinizi daha hissetmenize neden olabilir. Gökyüzü her ne kadar sizi tembelliğe yöneltiyorsa da, tembellik yaparken de üretken olabileceğiniz işlere odaklanabilirsiniz.

 

Son olarak…

 

Rüzgârın dağıttığı tohumlar gibi köklenir ruhumuz yeryüzünde. Zaman bizi bir ileriye bir geriye eğerken, ağaçların meyveleri gibi, farklı yaşlarda, boyutlarda, farklı tatlar ve tecrübelerle olgunlaşırız. Köklerimiz aynı olsa bile, yapraklarımızdan ve meyvelerimizden tanır bizi tanıyanlar. Boğa’daki Yeniay’la birlikte, sözünüzle, duruşunuzla, sevginiz ve cömertliğinizle tatlı ve şifalı meyveler veren ağaçlar gibi olun.

 

Cesaret ve umutla…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  06 Mayıs 2016 Cuma 19:14

  İnsan hep bu kadar içten güzel mi yazar bu güzel duygu ve düşünce aktarımının devamını bekliyoruz

  Cevapla
 •  
  06 Mayıs 2016 Cuma 19:08

  Çok güzel bir yazı...

  Cevapla

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7253

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 181

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6069

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2838

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 3124

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön