Kova Burcunda Yeniay: Hakikat geleceği özgür kılar

İstanbul’a göre bugün saat 16:38’de Kova burcunun 19. derecesinde Yeniay oluşacak.  “Kendime yeni bir ben lazım” diyerek yeni bir ayı daha karşılarken, bu defa reform ve özgürlük aşığı Kova burcundan ilham alacağız. Hayatımıza farkında olmadığımız olasılıkları ve heyecan verici sürprizleri davet eden Yeniay enerjisi, Ocak ayı boyunca yorgun düşen zihnimize reset atarak geleceğe dair beklentilerimizi güncellememiz için de ideal.

 

Yılın Oğlak döneminde, kendimize ve çevremize karşı üstlendiğimiz sorumluluklar yönünde tercihler yapar, genelde gelişimimize engel olan ve bizi kısıtlayan şeylerden şikayet etmeye eğilim gösteririz. Kova süreci ise var olan sorunlara bireysel ve toplumsal anlamda farklı çözümler üretmekle ilgilidir. Yeniay’la birlikte bireysel özgürlüğümüzü sarmalayan sosyal yapılara karşı bir denge arayışına girmemiz beklenir. Toplumun bireyden ne talep ettiğini, kişisel özgürlüklerimizin sınırlarını nerede çizmemiz gerektiğini, kendi özgür alanlarımızı yaratmaya çalışırken başkalarının özgürlüklerine hoşgörü gösterip göstermediğimizi sorgulayabiliriz.

 

Dünya görüşü anlamında birbirinden değişik insanlarla aynı grupta yer almamız, fikirlerimiz üzerinde dönüştürücü bir etki ortaya çıkarabilir. Üyesi olduğumuz gruplarda bireysel anlamda büyük farklar yaratabilir, çoğunluğun fikrini değiştireceğimiz görevler üstlenebiliriz. Yeniay’ın Akrep burcundaki Mars’a kare açısı tansiyonu yüksek çatışmalarla ilgili bulunduğu için, insanlarla ilişkilerimizde objektif ve tarafsız kalmayı başarmamız gerekiyor. Böylece bir sonraki dolunay evresini daha rahat atlatabiliriz.

 

Kova burcundaki Yeniay, politikacıları, radikalleri, aktivistleri ve bilim adamlarını gündeme getirebilir. Sosyal konulara duyarlılığımız artar, ilerici düşünceler rağbet görebilir. Kova burcunun sembolündeki dalgalı sular, bilginin geniş kitlelere yayılmasının ve paylaşımının işaretidir. Dolayısıyla insancıl çıkarlarımıza yönelik harekete geçmeyi, evrensel bir kimlik arayışını, geniş iletişim platformlarını ve reformları simgeler. Kova’daki Yeniay satrançtaki at gibi vezirin de şahın da huzurunu bozabilir.

 

Yeniay’la birlikte değişim rüzgarlarına kapılmamız olası görünüyor. Sürpriz bir şekilde başladığımız ilişkiler, hiç hesapta yokken tanıştığımız kişiler ve arkadaş çevremiz sayesinde hayatın bize sunduğu yepyeni ihtimallerle karşılaşabiliriz.

 

 

Kova burcunun geleceğe yönelik beklentiler ve umutlarla yakından ilişkisi vardır. Şüphesiz Yeniay umutlarımızı tazeleyecek gelişmelere gebe. Hayatımıza düşünsel ve felsefi değerler katarak, bağımlılıklarımızdan bağımsızlaşmaya karar vermek için de harika bir zamandayız.

 

Belki çoğu zaman farkına varmıyoruz ama hayallerimizle şekilleniyor geleceğimiz. Geçmişin kederine uçup gitmeyi öğretmek için, önce bizim kozamızı yırtıp, kanatlarımızı yeni bir hayata uzatmayı başarmamız gerekiyor.

 

Cesaret ve umutla…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1522

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7276

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 201

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6090

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2866

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön