11 Aralık Yay burcunda Yeniay: Çingeneler zamanı!

Mars ve Plüton arasındaki kare açının ortaya çıkardığı şiddetli gerginlik ve Ay’ın karanlık halinin vahameti derken, yine yeniden Yeniay evresi başlıyor, bu defa iyimserliğin neferi, umudun iflah olmaz savunucusu Yay burcunda!

 

Güneş’in Akrep burcunu geride bırakarak Yay burcundaki seyahatine başlaması, daldığımız dipsiz derinliklerden soluk almak için yüzeye çıkmamıza benzer. Yay’daki Yeniay ise, dalmaktan çok “uçmakla” ilgilidir. Üzerimizdeki ağırlıktan ve yoğunluktan sıyrılır, geleceğe dair beklentilerimizi tazeleriz. Adeta kader kapıyı açıp yüzünde bir gülümsemeyle “hoş geldin” diyerek bizi karşılar. Dolayısıyla yazgının aslında sanıldığı kadar ketum olmadığını düşünerek, açılan kapıdan hevesle gireriz!

 

Yay burcundaki Yeniay, yeni ufuklar, yeni yollar, yeni hedefler, yol boyunca kazandığımız hazine niteliğinde yeni tecrübeler, var olan potansiyellerimizdeki limitleri kaldırmak ve büyük düşünmek demektir.  Yüksek dozda iyimserlik yükleneceğimiz bu durakta, kişiliğimizin en iyi taraflarını ortaya koymayı denemeliyiz. Zira yılın en karanlık günleri yaklaşırken yanımızda erzak olarak, bolca ışıklı sıcak gülümsemeler, umut, inanç ve amaç taşımamızın faydasını görebiliriz.

 

 

Çingene ruhlu Yeniay, ortama muhakkak roman havası tadında aksiyonlar getirir. Hatta ağaçlar bile sırf güneş doğdu diye, rüzgârın taşıdığı 9/8’lik müzikle dans ediyorlarmış gibi gelir! Yeniay özgürlüğe duyduğumuz tutkuyu da uyarabilir, hatta bazı bazı çitleri tekmeleyerek kırmamıza neden olabilir. “Ben kaderi gördüm ve çok güzeldi” derken gözlerimiz ışıl ışıl, riskleri unutup düşebiliriz düşlerimizin peşine.

 

Gezgin Yay’ın botlarını giyip, sırt çantasını taktığımızda nereye gittiğimizin çok da önemi olmadan serüvenimizden ne öğrendiğimize, daha bilge ya da daha iyi biri olup olmadığımıza özen göstermemiz lazım. Eğer seyahatin kendisinin varılacak yer olduğunu idrak edebilirsek ne ala!

 

Yeniay’la birlikte rutin bir alışveriş listesi hazırlamak yerine, görmek istediğiniz yerleri, vizyonlarınızı ve düşlerinizi yazdığınız bir defter edinin. Bu defa başkalarına tutamayacağınız sözler vermek yerine, kendinize daha iyi biri olduğunuzda daha iyi bir hayata kavuşacağınızı vaat edin. Venüs ve Neptün arasındaki üçgen açı, kaleminize, sözcüklerinize, renklerinize, objektifinize, ellerinize, adımlarınıza, dudaklarınıza, teninize, kalbinize kanatlar takacaktır. İlhamın zincirlerini kıracak daha iyi bir açı düşünemiyorum! Sizden daha büyük bir şeyin parçası olmak ve varlığınızın yegâne amacını bulmak için de üretmeyi ihmal etmeyin.

 

“Biraz daha fazlasını umut etmenin neresi kötü?” diye fısıldayan Yeniaya kulak verin, ama hayal kırıklığına uğradığınızda sığınacağın gerçek dostlarınız olduğundan da emin olun. Haritanızda Yay burcunun düştüğü ev, hayatınızın hangi alanında iyimserliğe, maceraya, spontanlığa ihtiyacınız olduğunu gösterecektir.

 

Yay burcundaki Yeniay, annesinin elinden sabırsızca kurtulan bir çocuk gibi çevremizdeki her şeye meraklı ve bir kâşif edasında yaklaşmamıza neden olabilir. Hayatın dayattığı zorunluluklardan ve yargılardan sözüm ona boşanıp, ağacın dansından, uğur böceklerinin şarkısına kadar, renklerin ve zevklerin çeşitliliğini öğrenmek için can atabiliriz.

 

E o zaman çalsın sazlar, çalsın davullar!

 

Cesaret ve umutla…

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2643

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6621

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4157

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6001

 • Vintage giyim önerileri
  Vintage giyim önerileri

  Süresi : 02:55 İzlenme : 758

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön