Sosyal medyayı etkili bir biçimde kullanmak...

Geçen yazımızda internet aracılığıyla gelir elde etmenin yollarından bahsetmiştik. Bu yazımızda da internet girişimleriniz için etkin sosyal medya kullanımına dair ipuçları vermeye çalışacağız.

 

İçeriği ne olursa olsun, bir girişimde bulunduysanız sosyal medyada varolmak hem de kurumsal bir duruşla, aktif olarak varolmak durumundasınız. Günümüzde müşterilerinizle ilişki kurmak, markanızın imajını kuvvetlendirmek, satışlarınızı arttırmak için en önemli yollardan bir tanesi sosyal medya. Sosyal medyada yer almayan markalar, artık kullanıcı için yeterince güven teşkil etmiyor.

 

Peki başarılı bir iletişim çalışması için, sosyal medya hesaplarımızı açtıktan sonra neler yapmamız gerekiyor?

-        Öncelikle web sitenize tüm sosyal medya hesaplarınız için takip/beğen butonu ekleyin.

-        Sosyal medya hesaplarınızın hakkımızda/bio kısmını tam olarak doldurun. Mutlaka internet sitenizin linkini koyun.
 
-        Sosyal medya kullanıcıları, sosyal medyayı en çok mesai saatleri dışında, işe gidip gelirken, mobil olarak kullanıyorlar. Bu saatlerde de paylaşım yapın ve sitenizin mobil tasarımının da eksiksiz ve sorunsuz çalıştığına emin olun.
 
-        Sürekli ürünlerinizi paylaşmak kullanıcıyı sıkabilir. Günde 1-2 kez ürün tanıtımı yapıp, 1-2 kez de müşterilerinizle iletişiminizi arttıracak paylaşımlar yapmanız yeterlidir. Paylaşımlarınızı günün hep aynı saatlerinde, düzenli olarak yapmanızın faydası olacaktır.
 
-        Paylaşımlarınız kısa ve öz olmalı. Kullanıcı sıkmamalı. Samimi ama laubali olmayan bir dil kullanmalısınız. Yaratıcı olun.
 
-        İlginç, sıra dışı görseller kullanın. Kullanıcının ilgisini ne kadar çekerseniz, sizi takip etmeyi ne kadar keyifli hale getirirseniz, size bağlılığı ve takip devamlılığı o derece artar.
 
-        Paylaşımlarınızda sitenizin satın alma linklerini vermeyi unutmayın.
 
-        Kullanıcılarınıza hızlı dönüş yapın. Onlarla ilgilendiğinizi, önemsediğinizi, işinizi ciddi yaptığınızı göstermeniz önemlidir.
 
-        Kullanıcılarınız için kampanyalar düzenleyin.
 
-        Paylaşımlarınızda kullanıcılarınıza ilginç, eğlenceli sorular sorarsanız karşılıklı iletişimi de sağlamış olursunuz.
 
-        Tüketicilerin size en saçma gelen sorularına bile, kişisel almadan, sakince cevap verin.
 
-        Daha çok kişiye ulaşmak için hashtag kullanın.
 
-        Facebook reklamlarını kullanın. Hedef kitlenize en çabuk ulaşma yöntemidir.
 
-        Facebook, Twitter, Pinterest, İnstagram, Linkedin, Google+, Youtube, Tumblr mutlaka olmanız gereken sosyal medya alanları.
 
-        Paylaşımlarınızı zamanlayabilir, hepsinde aynı anda paylaşım yaparak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
 
-        Takipçilerinizi ve tanıdıklarınızı paylaşımlarınızla etkileşim yapmaları, paylaşmaları için zorlamayın. Gönüllü paylaşacakları kalitede içerik üretin.
-        Küçük hesaplara girmeyin. Sahte takipçi satın almak, sahte etkileşimler oluşturmak, küçük kurnazlıklar yapmak hiçbir işe yaramayacağı gibi, fark edilecek ve samimiyetinize kuşku düşüreceği için negatif etki edecektir.

 

 

Tüm bunları yaptığınızda alacağınız geri dönüşe inanamayacaksınız. Kolay gelsin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1512

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7266

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 188

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6085

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2857

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön