Jason Schwartzman dedektif olursa!

Jason Schwartzman, Ted Dunson ve Zach Galifianakis’i al bir diziye koy, sonra ver coşkuyu olsun sana Bored to Death! Geçen hafta da dediğim gibi HBO diye bir gerçek var sevgili okuyucum bu hayatta. Bu haftaki dizi biraz geçmiş dönemden Bored to Death. Sanırım 3 yıl önce, sıkıntıdan patlamak üzereyken keşfettim Bored to Death’i. Sonra da böyle bir dizi var, ne izlemedin mi? olamaz, nayır diyerek her sevdiğime tavsiye ettim. Şimdi sıra sizde, biraz anlatayım ki izleyin, az eğlenin.

 

Adı üstünde ben de tam sıkıntıdan patlamak üzereyken bu da ne böyle diye başladığım dizi kısa zamanda fenomenim oldu okuyucum.

 

Az biraz konusundan bahsedecek olursak dizi ikinci romanını yazmaya çalışan Brooklyn'li genç yazar Jonathan Ames'in, beraber yaşadığı kız arkadaşı Suzanne tarafından terk edilmesiyle başlıyor. Jonathan az tembel, dikkatsiz ve bir o kadar da sarsak. Kız arkadaşının terk etmesinin ardından geçimini sağlamak için dergilere yazılar yazarken canını sevdiğim craiglist’e dedektif ilanı vermesi ile kendini bir anda saçma hikayelerin ortasında buluyor, tabii can arkadaşları Ray ve George ile beraber.

 

Yasal olarak dedektiflik yapma izni olmamasına rağmen istediği düşük ücret sayesinde müşteri sayısı artınca okumuş olduğu romanlarından öğrendiklerini uygulama fırsatını bulan Jonathan, kendini bir süre sonra gerçek bir dedektif sanmaya bile başlıyor.

 

3 sezondan oluşan ve her bölümü yarım saat olan Bored to Death ilk başlarda biraz absürt gelse de kısa sürede kendini sevdiriyor. Kara komedinin unsurlarını absürtlükle harmanlayan dizi bazı bünyelere alışkanlık yapabilir belirteyim.

 

İkinci romanını yazamamanın kötü evrelerinden birini yaşayan Jonathan, sevgilisi ile beraber yaşayan ama sorunlu bir ilişkisi olan Ray, ilerlemiş yaşına rağmen Playboy’luğundan bir şey kaybetmemiş can sıkıntısından patlamak üzere olan George dizinin ana karakterleri.

 

Her bölümde bir dedektif olayı çözmeye çabalayan ve çoğu zaman acemi şansı ile işi kotaran Ames ve arkadaşlarının birbirinden saçma maceraları gerçekten çoğu zaman absürtlükler komedisi olarak izleyiciyi eğlendiriyor.

 

İlk sezonunda kitabını yazamayan Jonathan ikinci sezonda yeni kitabını yazmış bir yazar olarak, üçüncü sezonda ise bir okulda ders veren hoca olarak karşımıza çıkıyor.

 

Jason Schwartzman, Ted Dunson ve Zach Galifianakis aynı karede nasıl olur diye merak ediyorsanız, yaz sıcağından bunaldıysanız, 20 dakikalık bir çerez arıyorsanız siz günde bir öğün Bored to Death yazıyorum.

 

İyi seyirler!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 156

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 506

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 474

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 525

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 880

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön