Vapurlar, martılar, kediler

Selam sana güzel okuyucum, selam sana dünyalı, Gana'lılar, Kenya'lılar herkese selamlar! Sıcak değil de nem çok nem sezonundan hepinize kucak dolusu sevgiler. İnsanoğlu şikayetçi, hava sıcak olur sıcak, yağmur yağar yağmur yağıyor olur ne bileyim dostum hayat bazen çok löy löy.


Hikmet Sultan gideli 3 hafta oldu be okuyucum! Ben hala odasının önünden geçerken onu göreceğim diye düşünüyorum, hey hat dedim ya hayat işte!


Sıcak değil de nem çok nem mevsimini bol bol Kartal Tibet filmi, dizi, yazı çizi ile geçirirken iç sesim artık düzenli bir işe mi girsen,  hayatına çeki düzen filan, bak herkes çoluk çocuk diyorken dış sesim hele dur ya tamam yaparsın diyor, sonra yine iç sesim arkadaşım yaşın 32 diyor! He yaş 32 n'olmuş yani eskidendi 35 yol yarısı filan diyor dış sesim yine. Zaten dış sesimle iç sesim hep bir atışma hep bir tartışma! Oysa ki gönül istiyor birlik beraberlik içinde olsunlar, el ele tutuşsunlar, hayat bayram olsa filan ama her istediği olmuyor bazen insanın! Neyse okuyucum, nemden ziyade biraz laklak oldu sanki yazdıklarım. Ama o da lazım, hatta bence hep lazım ki insan anlasın hayatı! Çünkü hep dediğim gibi hayat absürt.


Özellikle son bir yıldır hayatın absürt olduğunu daha sık tekrarlar oldum. 20'lerin başında özgeçmişime yazdığım ön yazının önemini daha bir anlar oldum. Ne mi yazmıştım? Okuduğu okulların, çalıştığı işlerin, kariyerin, paranın insanı insan yapmadığını yazmıştım. O günden itibaren karşılaştıklarım, öğrendiklerim bu gerçekliği daha bir gözüme soktu sanki. Kariyerin, paranın, ödülün insanı insan yapmadığını daha bir gördüm okuyucum! Herkesin aynı olduğunu hayatta daha bir anlar oldum.


Mevsim yaz, meyve bol, nem çok ama yine de güzel, hayat kısa, vapurlar, martılar, kediler! Orhan Veli gibi şiirler yazası geliyor insanın!


Birbirimizi değil pide yiyelim gibi, hırpalamayalım birbirimizi hayat kısa diyorum okuyucum!

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 190

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 543

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 502

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 544

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 910

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön