Şu kafayı 2014’te bırakın beyler!

 Arkadaşımla konuşuyoruz. Çok mutsuz, çok sinirli, çok hayal kırıklığına uğramış… Sebebi ise tabii ki bir erkek! Başka bir arkadaşımla konuşuyoruz, çökmüş. Sebebi yine bir erkek. Eeeh dedim sonunda ve erkeklere artık bir “yeter” yazısı yazmaya karar verdim. Lütfen siz de profillerinizde paylaşın. Okuyun, okutun!

 

Evlilik meraklısı değiliz: Artık bir erkekten daha kadınların evlenme meraklısı olduğunu duyacak gücüm kalmadı. Çünkü “hayır, aslında…” demekten bık-tım. Aslında evlilik meraklısı değiliz. Aşık oluyoruz, kaybetmek istemiyoruz, evlenmek istiyoruz. Ya da öylesine takılmak ve sonu olmayan bir ilişki yaşamak istemiyoruz. Ya da gez gez nereye kadar, biz gezmeye doymuş oluyoruz. Ya da anne olmak istiyoruz. Ya da sizin eşiniz olmak istiyoruz. Ya da soyadınızı taşımak istiyoruz. Ama düşündüğümüz şeylerin yüzde 90’ı saf. Görmüşsünüz duymuşsunuz 1-2 tane milleti kafesleme derdinde olan kadını, hepimize aynı şekilde yaklaşıyorsunuz. Hayır, sizinle evlenmezsek ölmeyiz. Sizden daha iyisini de bulabiliriz. Ama aramıyoruz. Aramak istemiyoruz.

 

Paranızı yeme derdinde değiliz: Kendi paramız var. Çoğumuz çalışıyoruz, kazanıyoruz. Zaten ailemizden para almaya da meraklı değiliz. Çünkü indirimleri kaçırmamak, kimseye hesap vermeden harcamak, kendi birikimimizi yapıp kendi kurallarımızı koymak istiyoruz. Olabildiğince erken çalışmaya başlıyoruz. İşimizi sevmiyorsak çalışmak da istemiyoruz. İşimizi sevmiyorsak ve çok az kazanıyorsak, haliyle çalışmak zorunda olmamak istiyoruz. Ve ileride doğacak çocuklarımızın hayatı iyi olsun diye, iyi kazanan, ailesine bakabilecek erkekleri tercih ediyoruz. Çocuk doğunca bakıcıya bırakmak hepimizin tercihi olmayabiliyor çünkü. Gerektiğinde bize bakabileceğinizi de taa flört zamanından anlıyoruz. Siz nasıl çalışan ve size destek olan kadın istiyorsanız, biz de bizden iyi kazanan adam istiyoruz hayatımızda. Paranızı değil, gücünüzü seviyoruz.

 

Sosyal medyada paylaşmak her zaman gösteriş yapmak demek değil: Başka bir dönemdeyiz. Evet sosyal medya eskiden yoktu ve o yokken ne yaptığımızı hatırlamıyoruz ama artık var. Güzel bir sunum bize ve bizi takip edenlere ilham verirken, güzel bir kombin herkesi alışverişe teşvik edebilir. Bir indirim haberi, günün en güzel haberi olurken, gezdiğimiz gördüğümüz yerleri paylaşmak, gelecekte tekrar bakacağımız bir albümü hazırlamamızı sağlayabilir. Sosyal medya, abartmadıkça, paylaşımın faydalı olduğu bir yer. Orada herkesin hayat hikâyesi var. Doğru ya da yanlış. Yalan ya da abartı, herkes kendi hikâyesini koyuyor oraya, yemek yemeden önce fotoğrafını çekmek istiyorsak 3 saniye sabrediverin, açlıktan ölmezsiniz. Kız arkadaşınız bir şey paylaşınca söylenmeyin, anneniz de gün arkadaşlarına yeni aldığı takımlarla servis yapıyordu çünkü.

 

Peki, sizin eklemek istedikleriniz neler? Yazsanıza!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 43

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 416

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 370

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 490

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 821

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön