Erkekler modaya karşı

 

Son zamanlarda en sık duyduğum, duyduğuma da en şaşırdığım şey, erkeklerin aradığı kadındaki özellikleri sıralarken ilk 3’e “güzel giyinmeli”yi yerleştirmeleri… Nasıl yani?


Belki bu hep vardı, belki ben erkeklere hiç kriterlerini sormuyordum, belki bayağı derin uykudaydım ama hala aynı sorudayım, nasıl yani? Siz ne anlarsınız modadan beylercim? Siz hangi ara etek modellerini, neyle neyin giyilmesi gerektiğini, renk uyumunu falan öğrendiniz? Hadi öğrendiniz, ne ara iyi giyinen kadının peşine düştünüz? Size sayıca çok mu geldik, en güzel böyle mi eleniyoruz, bizi bulduğunuza şükretme döneminizi ne çabuk atlattınız siz?


Evet, erkekler artık bir kadını methederken, “hem güzel, hem konuşulabilir, hem de güzel giyinen kadın zor bulunur” diyor. Yahu nasıl yani, ben etrafıma bakınıyorum, kızlar genelde güzel giyiniyor zaten? Birkaç kez üst üste bu kriteri duyunca, birkaç erkeğe sorayım dedim. Nedir bu? Güzel giyinmek derken neden bahsediyorsunuz diye…  Ve güzel sandığımız çirkinleri, doğru bildiğimiz yanlışları öğrendim.  Üzgünüm ama gerçekler şunlarmış:


-O sürdüğümüz yeşil, mavi, hatta bayıldığımız siyah ojeler, erkeklerin aslında hiç haz etmediği şeylermiş. Özellikle aylarca hiç bıkmadan sürdüğümüz meşhur küf rengi-grimsi oje vardı ya, o meğer midelerini kaldırıyormuş.


-Kalın kaştan pek haz etmiyorlarmış. “Siz şimdi galiba moda diye yapıyorsunuz böyle, çirkin ama neyse diyoruz” diyorlar. Yüzüme yüzüme diyorlar bunu da, öööyle kaşlarıma baka baka, ayıp be!


-Dergilerdeki moda sayfalarında, kliplerde, orda burda görüp vurulduğumuz, hemen uygulamaya koyulduğumuz maskülen detaylar var ya, o bol bol tişörtler, bol takılı siyahi klip stilleri falan var ya, işte onlar hep boşunaymış a dostlar, nefret ediyorlarmış. Kadın gibi kadın istiyorlarmış, sokak çocuğu değil, oğlan çocuğu hiç değil…


-Babet’ten, Ugg’dan, dolgu topuklu her model ayakkabıdan nefret ediyorlar zaten. Bir de sandalet duydum, yok artık dedim.


-34 beden olmanın manası yokmuş. Erkekler ergen zayıflığından pek hoşlanmıyormuş. Daha önce de belirttikleri gibi, kadınsı detay görmek istiyorlarmış. Biz ne kadar Kate Moss’un askerleri olmaya çalışsak da, onlar biraz daha sağlıklı kadın, biraz daha kıvrım görmek istiyormuş.


Benim anladığım kadarıyla rahatlık varsa, erkekler yok. Stil varsa, erkek merkek yok. Bunlar modadan anlamıyor. Kadınlara giyiniyoruz kadınlara süsleniyoruz dediysek de bir yere kadar, sevgilin sana  tuhaf tuhaf bakarken hiçbir kadını düşünecek halin kalmaz bence.

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2385

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6328

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4005

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 5939

 • Vintage giyim önerileri
  Vintage giyim önerileri

  Süresi : 02:55 İzlenme : 703

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön