Çocuklu ailelere yaz tatili tavsiyeleri

Arkadaşlar kara gözüktü yaz tatili geliyor. Ama eğri oturup doğru konuşalım, çocukla tatile çıkmak pek tatile çıkmaktan sayılmıyor. Deniz güneş özlemi bir kaç gün içinde okulun rüyalarımıza girmesi ile sonuçlanabiliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da çeşitli tatil tavsiyeleri ile karşınızdayım.

 

İlk tatil tavsiyem elbette bir yoga kampı! “Çocukla ne kampı?” diyor olabilirsiniz ama Deniz ile Çelen bu sorunu çözmüş gözüküyor. Yıllardır özlemini çektiğimiz anne baba yoga yaparken çocukların yaratıcı etkinlikler yaptığı kamp nihayet hayat buldu. Türkiye’nin en iyi yoga hocalarından Çelen Ramok Arıman ile  Deniz Bağan Özoğul birlikte Dedetepe Ekolojik Çiftliği’nde  31 Temmuz - 6 Ağustos tarihleri arasında yoga kampı düzenliyor. Siz yoga yaparken çocuklarınız da etkinliklere katılıyorlar. Yaş sınırlaması bulunmuyor.

 

Çizgi Çocuk Sanat Atölyesi, sanata ve çocuğa yaklaşımı çok güzel bir yer. Uzun zamandır sanat ve oyun kampları düzenliyorlar. Bu kamplar ‘biz biraz kafamızı dinlerken çocuklar da eğlensin’in ötesinde gerçekten çok güzel çok yaratıcı sanat kampları. Sanat ve çocuk işini ciddiye alan ve çok yaratıcı projelere imza atan bir ekip. Etkinlikler yaşlara göre  farklılaştığı için her yaş grubu için farklı bir tarih var. Mekan, Pastoral Vadi.  Herkesin anlata anlata bitiremediği bir yer.  Tarihler ise şöyle:  

1. Kamp:   4 – 6 yaş/  19 – 25 Haziran,

2. Kamp:   7 – 10 yaş/  26 Haziran –  2 Temmuz

3. Kamp:   4 – 6 yaş/ 7 – 13 Ağustos,

4. Kamp:   7 – 10 yaş/ 14 – 20 Ağustos

 

Analı Kuzuluyu geçen yıl da yazmıştım. (Geçen yılki yazıya buradan ulaşabilirsiniz.) Geçen yıl bu kampa katılanlar çok memnun kalmıştı. Bu yıl birçok değişiklik de var. Analı Kuzulunun mottosu belli: “Bu programda, ne yapsam etsem de kuzuyu bugün de oyalansa, derdi yok. Yüzmeye mi gitse, piyano mu çalsa, yoksa İspanyolca mı öğrense kaygısı yok. Sadece eğlence, eğlence, eğlence var. Annesiiii, canın mı sıkıldı, git dinlen. Kimse karışmıyor. Hani o okuyamadığın kitap vardı ya, git bitir göl kenarında. Göz kulak oluruz biz kuzuya.”

 

Analı Kuzulu’nun Doğa Gözlem Okulu 7-13 Ağustos Hızır Kamp’ta, Müzik Okulu (Ses-Müzik-Ritim) 21-27 Ağustos Pastoral Vadi’de.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 195

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 547

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 505

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 545

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 912

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön