Ebeveyn-Çocuk Etkinlik Platformu

Evde, oturduğu evin yakınında ebeveynlerinin kriterlerine uygun okul bulanamayan, uzak bir semte de servisle gitmesine kıyılamayan üç yaşında bir çocuk var. Hal böyle olunca, mevsim de kış olunca sosyalleşmek ve çeşitli aktiviteler ile tanışmak adına anne kişisi farklı yollara başvuruyor.

 

Evet, o anne kişisi ben oluyorum. Kızım daha yaşını bile doldurmamışken, oyun hamuru ve  her çeşit (ama zararsız) boya ile tanıştı. Sanatsal faaliyetleri çok seviyor. Evde zaten gün içinde bol bol yapıyoruz, ama değişik etkinlikler öğrenmek ve okula henüz gitmeyen bu çocuğu arada sosyalleştirmek gerekiyor.

Derin’in en sevdiği etkinlikler Playdate Turkey etkinlikleri. Belki de girişimcisi arkadaşım Meltem’i çok sevdiğinden olabilir. Playdate Turkey, Türkiye’nin ilk ebeveyn-çocuk etkinlik platformu. 2013 yılında Ağustos ayında hayata geçti. İyi ki geçmiş.


Playdate, yurtdışında ebeveynlerin çocuklarını sosyalleştirmek için belirledikleri oyun saati anlamına gelmektedir.

Fikir sahibi Meltem bu projedeki amacını şöyle açıklıyor: “Amacımız çocuğu sosyalleştirecek ve aynı yaş grubuyla bir araya getirecek ortamlar bulmakta zorlanan anne-babaların hayatını kolaylaştırarak tek bir siteden çocukları için uygun aktiviteleri bulmalarına olanak sağlamak.”

 

Her biri özenle seçilen anlaşmalı mekanlarda, farklı temalı etkinlikler düzenleyen Playdate Turkey, sadece çocuklara değil ebeveynlere de kaliteli zaman geçirtmeyi hedeflemektedir. Çocuklar aynı yaş grubundaki arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirirken, ebeveynler çay sohbetine katılıp, bakım hizmetleri alabiliyor, yoga derslerinde rahatlarken şehrin stresinden uzaklaşabiliyor. Hem çocuk için hem anne için sosyalleşmek, nefes almak gerçekten çok iyi geliyor.

 

Geçen aylarda Playdate Turkey sayesinde kızım ile Mini Aktivite’de bir sanat atölyesi çalışmasına katıldık. Çocuklar önce beyaz bir tuvali rengarenk boyadılar. Sonra da üzerlerine parıltılı, tüylü bir takım süsler serpiştirdiler. Sonra tuvalleri kurumaya bıraktılar. Sonuç harika, rengarenk, parıl parıl, süslü bir sanat çalışması. Derin inanılmaz zevk aldı bu aktiviteden. Bizim için çok sürdürülebilir bir atölye çalışması oldu. Evde sürekli tuval çalışması yapıyoruz, zaten çeşit çeşit boya mevcut. Süsler, payetler de vardı.  Öğrendiği ve zevk aldığı bu çalışmayı evde sürekli yapmak ona inanılmaz mutluluk veriyor. Hatta anneannesine, babaannesine ve teyzesine yaptığı tuval çalışmalarını hediye olarak götürdü. Kendi el emeği ile yaptığı çalışmaları sevdiği insanlara hediye etmek de ayrı bir tat katıyor olmalı kendisine. Bu atölye sayesinde ana-kız hem sosyalleştik, hem de yeni çalışmalar öğrendik.

Sizler de çocuklarınızı alıp, bu güzel etkinliklere katılabilirsiniz. Bunun için yapacağınız tek şey Playdate Turkey sayfasını ziyaret etmek.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 101

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 607

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 2048

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2168

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 980

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön