Engelli istihdamı

Herkese iyi pazarlar sizlere bu hafta devletimizin zorunlu olarak yaptığı engelli istihdamından bahsedeceğim. Türkiye Sağlık Turizmi Derneği'nin geliştirilen "Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar" projesiyle engelli bireylere 3 ay süreyle çağrı merkezi operatörlüğü, mesleki İngilizce, kat hizmetleri eğitimleri verilecek.

 

Toplam bütçesi 485 bin tl

Avrupa Birliğinin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı'nın hibe desteğiyle Türkiye Sağlık Turizmi Derneği tarafından geliştirilen "Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar" projesi ile dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Projenin toplam bütçesi ise 485 bin TL.

 

"Ciddi bir istihdam kaynağı sağlamak istiyoruz"

Turizm potansiyellerini araştıran, geliştiren, sektörün yurt içi ve yurt dışı tanıtımını sağlayan, yaşlı ve engellilerin turizm kaynaklı sorunlarını giderme noktasında destek sunan, sağlık turizmi kapsamında Türkiye'yi ziyaret eden yabancılara danışmanlık hizmetleri veren Türkiye Sağlık Turizmi Derneğinin Başkanı Enginer Birdal, "Engelli bireylerin istihdam edilmesinin önündeki engellerin farkındayız. Buna bağlı olarak kendilerini ifade edemeyen, çalışma hakkından yoksun kalan, gelişemeyen dezavantajlı bireylerin niteliklerini arttırarak, insan kaynağı ihtiyacını karşılamak adına geliştirdiğimiz Engelsiz Sağlık Turizmi ile Yeni Hayatlar projesi ile söz konusu kişiler için ciddi bir istihdam kaynağı sağlamayı hedeflemekteyiz" şeklinde konuştu.

 

"Engelli bireylerin bağımsız olmalarını hedefliyoruz"

Söz konusu proje kapsamında sunulacak eğitimlerle engelli bireylerin topluma kazandırılması, grup çalışmalarına ortak edilmesi, meslek edinmelerine destek olunması, en önemlisi de bağımsız olmalarının sağlanmasının hedeflendiği projede kursiyerler için çağrı merkezi operatörlüğü, mesleki İngilizce, kat hizmetleri olmak üzere üç ayrı eğitimin verileceği belirtildi. 3 ay süreli olarak devam edecek eğitimleri başarılı şekilde bitiren öğrencilerin sertifika almaya hak kazanacağı da bildirildi. Proje kapsamında Sağlık Turizmi Çağrı Merkezi kurulacağı, eğitim gören kursiyerlerin eğitim sonrasında istihdam rehberliği alarak iş bulma konusunda destek alacakları belirtildi.

 

"Eğitimler 3 ay sürecek"

Gerçekleştirilecek eğitimlerin haftada 5 gün olmak üzere 3 ay süre ile devam edeceği ve eğitim modülüne bağlı olarak 2 ay süreli uygulama eğitimlerinin gerçekleştirileceği bildirildi. Proje eğitim programına katılmak isteyen aday kriterleri ise şöyle:

 

"18-45 yaş aralığında, en az ilkokul mezunu, kişisel bakımına özen gösteren, mesleki İngilizce eğitimi alacak olan kişilerde temel düzeyde İngilizce bilgisine sahip olan kişilerin başvurması gerekmektedir. Tespit sınavı sonrası yeterliliğin sağlanması mümkün hale gelecektir."

 

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum…

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 215

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 573

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 523

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 548

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 926

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön