Bu ayıbın üstü örtülmemeli!

Herkese iyi pazarlar… Bu hafta iki olayı gündeme getireceğim, bunlardan biri medyada çokça yer bulan, okulda taciz edildikten sonra dayanamayarak yaşamına son veren Cansel. Bu olay beni de inanılmaz üzdü, yıktı… Artık ülkemizde sosyopsikolojik sorunların tavan yaptığını görüyorum. Yüzümüzü Avrupa’ya dönsek bu tür olayları minimuma indirir ve çözeriz diye düşünüyorum.

 

Gelelim diğer konumuza; “Bolu'da, zihinsel engelli 30 yaşındaki Erhan Gümüş'ü boğazını keserek öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 29 yaşındaki Gökhan Ç., 32 yaşındaki Ömer Ş. ve 39 yaşındaki Ömür B. adliyeye sevk edildi. Gökhan Ç.'nin, Erhan Gümüş'ün arkadaş ortamında bir kişinin yönlendirmesiyle kendisine küfür etmesi üzerine 2 arkadaşıyla cinayeti işlediği ve suça ortak olup birbirlerini ihbar etmemek için sırayla Gümüş'ün boğazını kestikleri belirlendi.

 

Zihinsel engelli Erhan Gümüş, 2 Şubat'ta kaybolduktan sonra dün ormanlık alanda boğazı kesilerek öldürülmüş ve toprağa gömülmüş halde bulundu. Gümüş'ün öldürülmesiyle ilgili şehirlerarası otobüs terminalinde bir otobüs firmasında servis şoförü olan Gökhan Ç., terminalde gece bekçisi Ömür B. ve Bolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Ömer Ş. gözaltına alındı. Suçlarını itiraf eden şüphelilerin polisteki sorguları tamamlandı.

 

Şüphelilerin ifadelerine göre, sürekli D-100 Karayolu'nun kenarındaki şehirlerarası otobüs terminalinde vakit geçiren Erhan Gümüş, arkadaş ortamında bir kişinin yönlendirmesiyle Gökhan Ç.'ye küfür etti. O anda bunu önemsemeyen Gökhan Ç., daha sonra arkadaşı Ömer Ş. ile alkol alırken küfür olayını sorun yaptı. Gökhan Ç. ve Ömer Ş., aynı gün otogarın yakınında gördükleri Erhan Gümüş'ü otomobile alıp Çakmaklar Çamlığı mevkiine götürüp öldüresiye dövdü. Gümüş'ü ormanlık alanda karın üzerinde 'öldü' diye bırakan Gökhan Ç. ve Ömer Ş., 3 saat sonra Ömür B.'yi de yanlarına alarak döndüklerinde bıçakla Erhan Gümüş'ün boğazını kesti. Suça ortak olup birbirlerine ihbar etmemek için de sırayla Erhan Gümüş'ün boğazına kesik attılar, vücudunu çakmakla yaktılar.

 

Çabuk çürümesi için kıyafetlerini çıkarıp cesedi toprağa gömen ve polisin titiz çalışması sonucu yakalanan 3 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında çelik yelek giydirilerek adliyeye getirilen şüphelilere bazı vatandaşlar tepki gösterdi.”

 

Bu olayların son bulması için daha hoşgörülü olup iyi davranışlara sahip olmamız gerekiyor.

 

Herkese engelsiz haftalar diliyorum…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 183

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1298

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1592

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 759

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1035

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön