Ya diğerleri?

Merhabalar... Herkese iyi pazarlar diliyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı! Kutlandı diyemiyorum çünkü ülkemizde kayıtlı 8.5 milyon, tahmini 12 milyon engelli yaşıyor. Engellilerin sorunları ihtiyaçları ile sunulan imkanlar veya getirilen yasalar maalesef birbiriyle uyuşmuyor. Ancak şunu belirtmeliyim ki yeni nesillerimiz engelliler konusunda daha bilinçli görgülü ve bir şeyler yapmak için çabalıyorlar. Ben bir engelli yazar olarak bu olumlu düşünceye sahip olabiliyorum ama ya diğerleri?..

 

Bu güven eksikliğini hem engelli tarafından hem de gönüller tarafından giderilmesi gerekiyor. Devletimizin bu noktada eğitimi kilit rol oynuyor. Okullarda, sosyal çevremizde bir engelli gördüğümüzde nasıl davranacağımızı çok iyi bilmemiz gerekir.

 

Teşekkürler Marmara Üniversitesi

 

2 Aralık salı günü Marmara Üniversitesi'nin Kartal'daki kampüsünde engelliler günü dolasıyla düzenlenen panele konuk olarak katıldım. Oradaki öğrencilerin sorularını cevapladım. Benim ve onlar için çok güzel bir deneyim oldu. Hepsinin kitaplarımı okumuş ve köşe yazılarımı takip ediyor olması benim için büyük gurur ve mutluluk.

 

Onların heyecanını sevinçlerini gözlerinden okuyabildim. Sorular hedefe uygun seçilmiş... Çok yararlı bir panel olduğunu düşünüyorum. Başta öğretim görevlileri olmak üzere tüm öğrencilere beni konuk olarak çağırdıkları için teşekkürü bir borç bilirim.

 

Panel sonunda sunulan plaketi ailem adına aldım. Çünkü sağlam bir aileniz olmasa bu başarıları elde etmeniz imkansız. Umarım bu tür paneller ile engellilerin sorunlarını konuşup daha iyi bir yaşam sağlanmasına yardımcı oluruz. Yukarıda belirttiğim gibi ben bu konuda biraz şanslıyım ama ya diğerleri?

 

Herkese engelsiz bir hafta diliyorum...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7250

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 177

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6069

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2838

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 3118

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön