Engelsiz Çarşı!

Merhabalar sizlere bu hafta Beşiktaş’ın dünyaca ünlü çarşı grubunun yaptığı sosyal sorumluluk projelerindeki yerini anlatacağım.

 

Bilindiği gibi iyi bir Beşiktaş taraftarıyım bunu her platformda gururla söylememin bir nedeni de çarşı grubudur. Kendimi de bir çarşılı gibi hissetmem ayrı bir mutluluk.

 

Onların yaptığı eylemler çoğu insanın hoşgörü ile yaklaştığı türden...

 

Ben çarşının hatırladığım kadarı ile ilk başkaldırıcı eylemi ırkçılık söylemine maruz kalan Kamerun’lu futbolcu Samuel Eto’o ya HEPİMİZ ETOO YUZ pankartı ile gönüllerde yer etmiştir.

 

Daha sonra nükleer santraller’e karşı, Engelliler’e karşı başta olmak üzere birçok konuda verdikleri mesaj ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazandılar.

 

Son olarak Gezi Parkındaki gençlere destek vermek üzere Taksim’e yürüyüşler düzenleyerek tüm dünyada adından çokça bahsettirdiler. Hatta rekabette olduğu takım taraftarlarını bile içine alarak tarihe geçecek demokratik bir eylem gerçekleştirdiler.

 

Ancak burada Galatasaray taraftar gurubu ultraaslan çarşıyı ‘reklam yapmak’ ile suçlaması şahsen beni ve birçok çarşılı arkadaşımı üzmüştür. Yılda yaklaşık 150’ye yakın tekerlekli sandalye dağıtan bir grubun reklama ihtiyacı yoktur diye düşünüyorum!

 

Konu ile ilgili haber şöyle; Beşiktaş Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Kol kola giren taraftarlar üzerinde Kartal basılı flamalarla yürüdü. "Her yer Taksim Her yer Direniş" sloganları atan gruba yeni evli gelin ve damat da katıldı. Çarşı’nın yürüyüşüne çevrede toplanan vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

 

Herkese engelsiz bir hafta dilerim.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2643

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6621

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4157

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6001

 • Vintage giyim önerileri
  Vintage giyim önerileri

  Süresi : 02:55 İzlenme : 758

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön