Kalp kendini hatırlatır

İnsan hiç mi değişmez? Yıllar önce tutulmuş bir günlüğün sayfaları arasında dolaşıyorum. İlk ayrılığın acısı bütün satırlara yayılmış. Hep ışıktan kaçan bir pervane olmanın tedirgin günleri. Işık, bir kere ölümse, ışıktan kaçmak sürekli ölüm. O gün sezgiyle farkına vardığım ya da hissettiğim şeyleri bugün kadermiş gibi yaşıyorum. Ama nasıl?

 

O günlerin iç acıtan duyarlılığını kaybedeli çok uzun zaman oldu. Her şey zaman denen toz bulutunun ardında kaldı. Şimdi arada geçmişe doğru bir rüzgâr eserse, hastalık sarısı bir sisin ardından silik gölgeler görünüyor sadece. Adına vefasız sevgili mi dersiniz, eski dost mu dersiniz, terk edilmiş şehirler, unutulmuş şarkılar, söylenmemiş şiirler, dibe vurmuş şaraplar mı…

 

Büyüdüm sevdiğim kadınlarla. Aşk denilen çokgenin en sivri köşelerini döndüm. Ölümlerden dönerken nice çığlıklar attım. İçimden kopan çığlıkların birilerine çarpıp dönüşüyle yollar edindim. O yollarda kayboldum. Anlarım anı, ölümlerim özgürlük, acılarım deneyim oldu. Peki ya ben ne oldum ruh ya da beden denen şey usul usul büyürken?

 

Geceye tünedim. Gece ki, bir kanadı ölüme, bir kanadı yaşama açılan kör bir baykuştur. Kanatlarında sönmüş yıldızlar ile yeni doğanlar yan yana durur.

 

İnsan hiç mi değişmez? Değişir elbet. Yeter ki, bir orak gibi keskin olsun gecede ay. Yeter ki, mavi bir kan damlasın geceye batmış hilalin sivri ucundan. Ve yeter ki, zamana yenik düşse de, kendini hatırlatsın iğne deliklerinden geceye gün ışığı sızdıran kalp.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 20

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 393

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 346

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 485

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 813

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön