Ayrılık Güncesi: Geçmişe götüren vapura

Tahmin edebileceğim bir şey değildi. Eve dönüyordum. Yorgundum. Ama ayaklarım beni iki tek atmak için zorluyordu. Önünden geçtim. Bir vapurdu. Dönüş saatimi beklermiş gibi rıhtıma yanaşıyordu. Sen inerdin. Ben beklerdim. Uzun zaman önceydi. Geçip gidemedim. Deneyip geride bırakmama rağmen döndüm. Bir anıyı hatırlamak gibi değildi. Çağırıyordu. Köpükler vardı. Vapur iskeleye yanaşıyordu. Saçma olduğunu biliyordum. Ama durdum. İnsanlar indi. Seni aradım. Dedim ya, saçmaydı. Çok insan… Çok kadın… Ağlamaklı oldum. Bütün saçmalığına rağmen oradaydım. Vapurdan inen her kadını sana benzetiyordum. Biri, ardında valizini çekerek bana doğru geliyordu. Sendin ama değildin. Biri, çabuk çabuk yürüyordu. O da sendin ama aslında hiç değildin. Beklemek, bir işkenceye dönüşüyordu. O vapurdan inmeyeceğin belliydi. İndiğin zamanlar çok gerilerde kalmıştı.


Aldırış etmeden geçip giderdim. Belki öfke denebilirdi yaptığıma. O vapur bana seni hatırlatamazdı. Hatırlatırsa kafamı çevirmeliydim. Öyle de yapmıştım. Üstesinden gelebilecek kadar iyi hissettiğim zamanlar oldu kendimi. Unutmayı becermeye çalıştığım. Kendimi buna inandırdığım. Çünkü o kadar uzaktaydın ki. Ve ben o kadar yakınımda istiyordum ki seni.


Gafil avlandım işte. Geçip gitmeyi bu kez beceremedim. Bir anda seni bekliyormuşum hissine kapıldım. Orada beklerken endişelendim. Herkes iniyordu ve sen hâlâ inmemiştin. İnsanlar kendilerini bekleyenlere sarılıyorlardı. Bir anda yüzleri ışıldayanlar vardı. El sallayanlar… Gülümseyenler… Sen yoktun. Başına bir şey gelmiş olabilir miydi?


Sonra kimseler kalmadı ve artık sadece ben vardım. Az önce beni içmeye götüren ayaklarım şimdi yerinden kıpırdamıyordu. Vapura bakıyordum.


Senin çıkmadığın vapurdan hatıralar bir bir inmeye başladı…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Propolis nedir? Propolisin faydaları nelerdir?
  Propolis nedir? Propolisin faydaları...

  Süresi : 01:12 İzlenme : 269

 • Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk dizileri ve kitaplar hakkında konuşuyoruz
  Senarist, yazar Meriç Demiray'la Türk...

  Süresi : 30:30 İzlenme : 225

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 4845

 • Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23 Nisan kutlaması
  Devlet Opera Balesi Çocuk Korosu ile 23...

  Süresi : 01:20 İzlenme : 302

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 838

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön