Evli erkekle beraber olan bekâr kadın-2

Aslında ilişkiyi bitirebilirsin. Bir süre ağlayıp sızlar, süklüm püklüm gezersin. Yenik hissedersin ama bir gün geçer. Neler neler geçmiyor ki şu hayatta. Başka biriyle tanışırsın, sana aynı dertleri taşımayacak biriyle daha mutlu olabilirsin.

 

Ama yok, gidemiyorsun. Biraz daha beklemekten ne çıkar ki? Belki gerçekten karısıyla konuşmak için doğru zamanı arıyor. Kolay değil, onun kalbini kırmadan sana gelmeye çalışıyor. Neticede çocuklarının annesi. Belki de harika bir gelecek seni bekliyor ve sen acele ettiğin için mutlu bir hayatı elinle itiyorsun. Beklemeye karar veriyorsun.

 

İçin rahat değil. Gözün üzerinde. Telefonunu gizlice alıp karısıyla mesajlaşmalarını okuyorsun. “Gelirken ekmek alır mısın?” “Gizem lunaparka gitmek istiyor.” “Annen aradı, akşam yemeğe bekliyor. Ne yapalım?” Fotoğraflara bakıyorsun. Evde, sokakta, tatilde çekilmiş karelerde hepsi gülüyor.

 

Kıyameti koparıyorsun. “Karınla boşanma konuşması yapmak için doğru zamanı böyle güle oynaya mı bekliyorsun?” Onun dilinde hep aynı nakarat. “Çocuklara belli etmek istemiyorum. Onların zarar görmesini istemiyorum.” “Sen muhasebeni bir kere yapmamış mıydın?” “Hani anlatacaktın ve seni anlayacaklardı?” “Daha ne kadar erteleyeceksin?” Sen sordukça o agresifleşiyor.

 

Günler, haftalar, aylar geçiyor ve değişen hiçbir şey yok. Artık eminsin, seni alenen kandırıyor. Hâlâ gidebilirsin ama bunu yenilgi olarak görüyorsun. Seni kandıran bir adamla resmen birlikte olmaya zafer diyebilir misin, bu aklından bile geçmiyor.

 

Bir gün telefonun çalıyor. Karşında karısı. “Bizim çocuklarımız var” diyor, “Sana gelmeyecek.” Annesi arıyor “Oğlumun yakasını bırak, o çocuklarını bırakıp gelmez sana. Boşuna uğraşma.”

 

Sen bir yandan, karısı ve ailesi bir yandan çekiştiriyorsunuz onu. Evli sevgilin zevkten dört köşe. İçinden “Ben neymişim be!” bile diyor olabilir. Seni “Bırakırım” diye tehdit ediyor, karısını “Giderim” diye. Aslında sen onu gitmekle tehdit etsen ayaklarına kapanacak, heyecanın bitmesini göze alamaz. Karısı dese ki “Tamam hadi git”, paçaları tutuşur. Kim yedirip giydirecek, kirini pisliğini temizleyecek? Ne güzel gidip geliyor iki kadın arasında. Biriyle uzundur unuttuğu heyecanını tazeliyor, diğeriyle güven içinde alışkanlıklarını yaşıyor.

 

Hayatında ilk defa bir erkeğe, erkeklere fazla anlam yüklediğini düşünüyorsun. Kıllarla kaplı diye daha güçlü değil. Cesur da değil. Sevdiğini söylediği kadınla ilişkisini açık edemiyor. Karısının karşısına geçip “Ben âşık oldum” deyip yolunu ayırmıyor. Sadece gizli sevgilisiyle karısını değil “Her şey onlar için” dediği çocuklarını da kandırıyor. 

 

Giderek yalnız, öfkeli, üzgün ve kötü kalpli bir kadın haline geliyorsun. Sana kendini boşuna üzdüğünü, zaman kaybettiğini söyleyen yakınlarına, arkadaşlarına öfkeleniyorsun. Onlardan uzaklaşıyorsun. Karnından konuştukça şişiyorsun, zehirleniyorsun.

 

Günler, haftalar, aylar derken bakıyorsun ki yılların geçmiş. Beş para etmez bir adam için, bir inat uğruna.

 

Sonra bir gün artık gücünün kalmadığını hissediyorsun. Ruhunun, bedeninin daha fazla üzüntüyü, öfkeyi kaldıramadığını fark ediyorsun.

 

O gün gidiyorsun.

 

Seni bekleyen yeni bir sınav var.

 

Evli sevgilinden alamadığın intikamı, evli olan başka bir erkekten alma isteği duyacaksın.

 

Sor kendine: Değer mi?

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  08 Mart 2018 Perşembe 00:18

  Hep kaçtım ama kalbime engel koyamadım.aylardır ağlıyorum. Eşiyle bitirecek diye bekliyorum:(

  Cevapla
 •  
  01 Mart 2018 Perşembe 00:35

  Peki bir insan ne yapmalı 6 senesini vermiş

  Cevapla
 •  
  29 Haziran 2017 Perşembe 14:50

  Bir erkeğin sevgilisi olmakla sevdiği kadın olmak farklı şeydir. Eğer böyle bir kadın bir erkeğin sevdiği kadın olsa boşanmadan zaten böyle bir ilişkiye girmez. Girmişse eğer sevgilisidir. Ve sevgili olan vazgeçilmeye mahkumdur. Kadın kendisi kendi değerini belirlemeli. sevgilimi yada sevdiğimi?

  Cevapla
 •  
  23 Haziran 2017 Cuma 11:13

  Kendimizi bu kadar değersiz görmemiz yetmez mi☺️ Emeğinize sağlık

  Cevapla

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 254

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 605

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 563

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 564

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 941

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön