Ayın sonu…

Dolunaydan sonra Ay yavaş yavaş küçülürken, yeniden doğmak için 28 günlük evresini tamamlarken dünyayı ve insanları etkilemeye devam ediyor.


İçinde bulunduğumuz evre, küçülen Ay evresi. Kadim zamanlardan beri bu evre işleri tamamlamak, bir şeyleri temizlemek, kararlar vermek ve artık işlevini tamamlamış şeylerden kurtulmak için en uygun zaman olarak tanımlanmış. Benim de sık duyduğum bir söylentiye göre epilasyon için bile en iyi zamanmış. Son Dördün ile Yeni Ay arası, tıpkı bahçeyi otlardan arındırmak, evi temizlemek ve tamamlamamız gereken işlerle ilgilenmek için en iyi zaman olduğu gibi.


O yüzden şimdi oturup düşünmenin tam zamanı, bu ay özellikle ayın başından beri neler olduğunu gözden geçirmek için müsait. Ay döngülerine göre düzenlenmiş Hicri takvime göre Ramazan’ın da sonuna geliyoruz çünkü bir düşünelim, Ramazan’ın başından beri neler oldu? Neler kazandık ve kaybettik? Bu ay bizim için ne ifade etti?


Şimdi bu ayın sonu, bir aylık döngümüzü gözden geçirmek, artık bize hizmet etmeyen şeylerden, kişilerden, düşüncelerden ve hatta eşyalardan kurtulmak için güzel bir zaman.


Yeni Ay, yeni bir başlangıç olacak tüm dünya için. Her ay olduğu gibi. Bu yeni başlangıca hazırlanmanın en güzel yolu, ayın sonunu temizlik yaparak geçirmektir.


Eski inanç sistemlerinde Kocakarı’yı simgeleyen ay sonu, doğal bir bilgelik ve olgunlukla düşünebilmemiz için bize yardımcı oluyor. Bundan faydalanabilmek için tek yapmamız gereken şey biraz durmak, birkaç nefes almak ve kendimizi doğal döngülerin akışına bırakmak.


Önümüzdeki hafta Yeni Ay’a girmiş olacağız. Bu aralar pek sıkı fıkı olduğumuz Ay’dan her hafta bahsedeceğim artık.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2528

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1212

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 398

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 701

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1851

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön