2017 Filmekimi için 10 öneri

Bu yıl 29 Eylül- 8 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Filmekimi, Cannes ve Venedik’te ödüller kazanan, eleştirmenlerin hayran olduğu ve daha şimdiden yılın en iyisi ilan edilen filmlerle geliyor karşımıza. 50’yi aşkın filmin yer aldığı programdan 10 filmlik bir öneri listesi hazırladık.

 • Aşkın Gücü (The Shape of Water)

  Soğuk Savaş’ın ivme kazandığı 1960’ların başında, gizli bir devlet laboratuvarında temizlikçi olarak çalışan Elisa, acımasız deneylerde kullanılan insansı bir yaratığı kurtarmak ister... Her zamanki gibi seyirciyi öncelikle görsel atmosferiyle kuşatan ve gizemli dünyalara kapılar açan bir Guillermo Del Toro filmi. Venedik’te Altın Aslan kazandı.  

 • Beni Adınla Çağır (Call Me by Your Name)

  İtalyan yönetmen Luca Guadagnino, 1970’lerin sinemasına duyduğu tutkuyu yansıtan “Benim Adım Aşk” (2009) ve “Sen Benimsin”in (2015) ardından 1983 yılında geçen bir aşk hikâyesiyle geliyor karşımıza. James Ivory’nin Andre Aciman’in romanından uyarladığı film, Kuzey İtalya’daki evlerine gelen yüksek lisans öğrencisinden çok etkilenen bir gencin öyküsünü anlatıyor. Henüz gösterime girmedi ama şimdiden yılın en iyilerinden biri olarak ilan edilmiş durumda.  

 • Kardaki İzler (Wind River)

  “Sicario” ve “Hell or High Water” gibi iki gerçekçi ve kalburüstü suç filminin yazarı Taylor Sheridan, bu kez kamera arkasında. Karlar altında geçen bu polisiye filmin senaryosu da Sheridan’a ait. Her şey Wyoming’deki Rüzgârlı Irmak Kızılderili Koruma Bölgesi’nde bulunan bir cesetle başlıyor... Orman korucusu Cory (Jeremy Renner) FBI’ın gönderdiği deneyimsiz ajan Jane Banner (Elizabeth Olsen) ile olayı çözmeye çalışıyor... 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1430

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7260

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2843

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1533

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 2578

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön