Bu hafta sonu bitmeden ne yapsak?

Selin Özavcı'dan hafta sonu etkinlik rehberi.

Kategori : Yaşam
1/9

Sahne

Angel Rojas ve Carlos Rodriguez tarafından kurulan Rojas ve Rodriguez, flamenkoyu yenilikçi bir anlatımla sundukları “Titanium” ile Cemal Reşit Rey’de dansseverlere muhteşem bir gece yaşatacaklar.

17. Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 3’üncü haftasında da yerli ve yabancı tiyatro topluluklarının oyunlarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. 13, 14, 15 Nisan’da epik tiyatronun çağdaş bir yorumu olan Tiyatro Adam’ın Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı oyunuyla seyirciyi tempolu ve alışılagelmişin dışında bir gösteri bekliyor. Festivalde ağırlanan yurtdışı topluluklarından Portekiz Dobrar Mask Tiyatrosu ise Goda adlı oyunu ile 16 ve 17 Nisan’da sahnede olacak. Goda, yaşlı bir kadının içinde sakladığı anılarını ortaya döküyor. Festivalin İstanbul ayağı olan Sabancı Üniversitesi’nde ise 13 Nisan akşamı Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından Kafesten Bir Kuş Uçtu (Guguk Kuşu) adlı oyun sahnelenecek.

MOİ Sahne’de bugün saat 13.00’te çevre duyarlılığı, farklı olanı anlamaya çalışmak, empati, kardeşlik, dayanışma gibi evrensel temaları eğlendirici bir dille ve coşkulu müziklerle sahneye taşıyan Canım Kardeşim adlı çocuk gösterisi; saat 20.30’da ise Marc Comeletti’nin yazıp Bora Severcan’ın yönettiği Abim Geldi adlı oyun izlenebilecek.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebe bisküvisinden kolay pasta
  Bebe bisküvisinden kolay pasta

  Süresi : 03:55 İzlenme : 2633

 • Kolay muska böreği tarifi
  Kolay muska böreği tarifi

  Süresi : 05:38 İzlenme : 2068

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1278

 • Damla çikolatalı kurabiye tarifi
  Damla çikolatalı kurabiye tarifi

  Süresi : 00:48 İzlenme : 988

 • Patates tost tarifi!
  Patates tost tarifi!

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6632

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön