Kara Murat geliyor!

Osmanlı düşmanlarının korkulu rüyası, Bizans prenseslerinin yakışıklı erkeği Kara Murat, 36 yıl aradan sonra tekrar sevenleriyle buluşuyor.

Kara Murat geliyor!

Rahmi Turan’ın aynı adlı eserlerinden ilk kez 1972’de, Yeşilçam’ın kült filmlerinin usta yönetmeni Natuk Baytan tarafından sinemaya uyarlanan Kara Murat filmi, devam filmleriyle birlikte hala Türk seyircisinin sıkılmadan izlediği klasikler arasında. 1972 ve 1978 yılları arasında çekilmiş dokuz Kara Murat filminde de başrol oynayan Cüneyt Arkın ise meşhur zıplamalı, onlarca Bizans askerini tek hamlede savuşturmalı sahnelerle aklımıza kazınan bir efsane.

 

Bu kez Aytekin Birkon’un yönetmenliğinde çekilen yeni film “Kara Murat: Fatih’in Fedaisi”, şimdiye kadar gördüğümüz Kara Murat filmlerinden çok daha fazlasını vaat ediyor. Birkon’u Dabbe ve El-Cin filmleriyle tanımıştık…

 

Başrolde Kara Murat’ı canlandıracak olan Fatih Usta, Hollywood’un ünlü süper kahraman filmlerinde çalışmış olan Cyril Raffaelli ve Scott Adkins’in danışmanlığında rolüne hazırlandı. Fatih Usta, dövüş sanatlarında uzman olmasıyla da biliniyor. Filmde Kara Murat’ın karısı rolünde ise Nefise Karatay’ı izleyeceğiz.

 

2011 yılında çekimlerine başlanan, yine Fatih Usta’nın başrol oynayacağı “Kara Murat: Mora’nın Ateşi” adlı filmin çekimleri prodüksiyon şirketine bağlı finansal sorunlar nedeniyle yarım bırakılmıştı.

 

16 Ocak’ta vizyona girecek olan Kara Murat: Fatih’in Fedaisi filmi bir kült film uyarlaması olarak beklentileri karşılayacak mı bilemeyiz ama fragmana bakılırsa filmde, Türk sineması için oldukça yeni olan teknikler ve teknolojiler kullanılmış.

 

 

Filmin fragmanını izlemek için

Kara Murat: Fatih'in Fedaisi

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1840

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1657

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3301

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1593

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6407

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön