Hayat rehberiniz Mesnevî olsun!

Hayat Rehberiniz Mesnevî, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı!

Hayat rehberiniz Mesnevî olsun!

Mevlana’nın yüzyılları aşan bilgeliği 21’inci yüzyıl insanına yol gösteriyor. Mevlevilik alanında yaptığı çalışmalarla tanınan Melih Ümit Menteş, son kitabı Hayat Rehberiniz Mesnevî’de, iş ve aşk hayatında başarıdan iyi bir ebeveyn olmanın inceliklerine kadar günlük yaşamımızı güçleştiren pek çok konuda okurlarına çözüm önerileri sunuyor. Üstelik bunları günlük yaşamdan örneklerle destekliyor, basit ve akıcı bir dille okuma serüvenini bir keyfe dönüştürüyor.

 

Hayat Rehberiniz Mesnevî, İnkılâp Kitabevi’nden çıktı!

Mevlana’nın zamanlar üstü bilgeliği yüzyıllar ötesinden rehber olmaya devam ediyor. Sevgi ve hoşgörü kavramlarının sınırsızlığını kendi yaşamıyla olduğu kadar ölümsüz eseri Mesnevî’de anlatan Mevlana, 21’inci yüzyılın bir gününün neredeyse 12 saatini bilgisayar başında geçiren insanına da yol gösteriyor.

 

Uzakdoğu felsefesi, dövüş sporları, Çin Tıbbı ve Mevlevilik alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan Melih Ümit Menteş, bizlerin Mesnevî’yi nasıl bir yaşam rehberi olarak kullanabileceğimizi son kitabında akıcı bir dille anlatıp günlük yaşamdan örneklerle açıklıyor.

 

Özgürlük, kader, ölüm, kaygı, konformizm, yaratıcılık, inanç ve cesaret, tutku, irade gibi kavramlara da Mevlevi felsefesiyle açıklık getiren Menteş, niyetlerin gücü, yaşama tutunmak, iş ve kariyerde başarı, evlilik hayatında başarı gibi başlıkları da yine aynı bakış açısıyla irdeliyor. Başarısızlıkların altında yatan nedenleri sıralayıp daha mutlu ve özgür hissedebilmenin yollarını okurlarıyla paylaşıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4679

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2087

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7867

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3027

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1715

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön