Gümüşlük müzik festivali başladı

“Let’s Bodrum Uluslar arası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali”, devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay ve keman sanatçısı oğlu Erkin Onay’ın konseriyle önceki akşam başladı.

Gümüşlük müzik festivali başladı

10 yıldır Bodrum’un Gümüşlük Beldesi’nde gerçekleştirilen festival, bu yıl da dünya çapında isim yapmış konuk sanatçılarıyla 16 Ağustos’a kadar ülkenin sanat gündeminde yerini almaya hazırlanıyor.

 

Say’dan “Masterclass”

Gümüşlük’ün Koyunbaba mevkiindeki 2 bin 500 yıllık tarihi taş ocağında gerçekleşen açılış konserinde anne-oğul sanatçılar, Beethoven, Saygun ve Brahms’tan eserler seslendirdi. Bodrum Ticaret Odası’nın sponsorluğunda düzenlenen konser, geçen yıl kaybettiğimiz İş Sanat Direktörü Meriç Soylu’ya ithaf edildi. 9 yıl boyunca 4 asırlık tarihi mekân “Eklisia”da sürdürülen festival, bu yıldan itibaren 2500 yıllık bir tarihe sahip olan Kral Mausolos’un sarayı ve anıt mezarında kullanılan taşların çıkarıldığı antik taş ocağında gerçekleştirilecek.

 

Sanat yönetmeni Eren Levendoğlu ve festivalin sanat danışmanı Gülsin Onay önderliğinde, Bodrum Klasik Müzik Derneği’nin bir etkinliği olarak, Let’s Bodrum ana sponsorluğunda yapılacak festivalde Aldo Ragone, Endellion Quartet, Mauricio Vallina, Pierre Réach, Yury Martynov, Boğaziçi Caz Korosu, Carlo Domeniconi ve Derek Gripper gibi ünlü isimler sahne alacak. Festivale dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say da katılarak, genç müzisyenlere “masterclass” verecek.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1845

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1657

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3303

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1593

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6409

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön