5 bini aşkın film 12 bin sinemacı!

Dünyanın en önemli sinema etkinliklerinden birisi olan Cannes Film Festivali, “Altın Palmiye” yarışması dışında her yıl olduğu gibi bu yıl da birbirinden renkli görüntülere sahne oluyor.

5 bini aşkın film 12 bin sinemacı!

Festival bünyesinde kurulan sinema pazarında, bu yıl dünyanın dört bir yanından 5.364 film görücüye çıktı. Festival komitesinin verdiği bilgilere göre, bu rakam bir önceki yıla oranla yüzde 15 artış gösterdi. Bu filmlerin yaklaşık 1.500’ü için sinema salonlarında özel gösterim düzenleniyor.

 

Dünyanın dört bir yanından film almak, satmak, istedikleri filmlerin dağıtımını üstlenmek ve projeler için ortak yapımcı bulmak için Cannes’a gelen sektör temsilcisi sayısı ise bir önceki yıla oranla yüzde 4 artarak 12 bin kişiye çıktı. Festival sırasında pazarlanan filmlerin cirosunun 1 milyar Euro’yu aşması bekleniyor. Bu yıl özellikle Afrika ülkelerinden gelen katılımcı sayısı bir önceki yıla oranla yüzde 25 artış gösterdi. ABD’den gelen sektör temsilcisinin oranı ise geçen yıla göre yüzde 7 artış gösterdi. Festivale en kalabalık gelen ABD’li sektör temsilcilerinin sayısının 2 bini aştığı tahmin ediliyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 3951

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1969

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7685

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2938

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1609

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön