Büyük ustaların interaktif sergisi

16’ncı yüzyıl İtalya’sının üç ustası Michelangelo, Leonardo da Vinci ve Raphael’in bilim ve sanatta nasıl izler bıraktıklarını interaktif özelliklerle anlatan “The Great Masters” sergisi, dünyada ilk kez Türkiye’de MSGSÜ Tophane-i Amire’de 1 Haziran’da açılacak

Büyük ustaların interaktif sergisi

Üç büyük ustanın eserlerinden yola çıkarak 16. yüzyıl İtalya’sını ve Rönesans’ı sanatseverlerle buluşturmayı hedefleyen “The Great Masters” sergisi, Museo Ideale Leonardo da Vinci, Arter Tasarım ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği ile MSGSÜ Tophane- i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu’nda 1 Haziran- 31 Temmuz arasında gerçekleşecek.

Sergi, Türkiye’de gerçek anlamda hayata geçirilecek ilk interaktif sanat sergisi olma iddiasını taşıyor. ZiyaretçilerMichelangelo’nun Sistin Şapeli’ndeki eserlerini, “Davud” heykelini, Leonardo’nun “Son Yemek” freskini, anatomi çalışmalarını, “Vitrivius İnsanı”nı, Raphael’in yapmış olduğu birçok resmi ve Atina Okulu freskinin detaylı incelemesinimodeller, dokunmatik ekranlar ve interaktif uygulamalarla öğrenme ve deneyimleme fırsatı bulacak.

Bu dönemin en önemli keşifleri olan Perspektif, Anatomi ve Ayna sergi içinde ziyaretçilere farklı biçimlerde sunulacak. İsveçli şirket “Excellent Exhibitions AB”nin tasarladığı sergi, İtalyan küratörler Alessandro Vezzosi ve Francesco Buranelli tarafından hayata geçirildi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1841

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1657

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3302

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1593

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6408

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön