Kylie Minogue Türk filminde oynayacak!

Dünyaca ünlü Avusturalyalı yıldız Çanakkale’de askeri hemşire olacak!

Kylie Minogue Türk filminde oynayacak!

Yönetmenliği ve senaristliğinin yanı sıra prodüktörlüğünü de Eriş Akman’ın yapacağı “Anzak ve Mehmetçik” adlı film, Çanakkale’de çekilecek. Filmin başrollerini Avustralyalı dünyaca ünlü şarkıcı Kylie Minogue, Crocodile Dundee filmlerinden tanınan Paul Hogan ile usta oyuncu Tuncel Kurtiz paylaşıyor. Minogue’un filmde askeri bir hemşireyi canlandıracağı öğrenildi. Çanakkale gazisi iki askerin yıllar sonra bir araya gelişini anlatan savaş karşıtı filmin bütçesi 7.5milyon dolar.

Alternatif Blachett
Filmin yapımcıları arasında Lost dizisinin prodüktörü Ra’uf Glasgow da bulunuyor. Kylie Minogue’un olmaması halinde Avustralyalı bir başka yıldız Cate Blanchett ile Nicole Kidman da alternatif isim olarak düşünülüyor. Blanchett senaryoyu okuyor, Avustralyalı yıldız Nicole Kidman’a da teklif götürülecek. Büyük bölümü Çanakkale’de çekilecek filmin hazırlık aşamaları büyük gizlilik içinde yürütülüyor.

Minogue projeyi çok beğenmiş
Senaryoyu okuduktan sonra filmin yönetmeni Eriş Akman’ı telefonla arayan Kylie Minogue’un, “Projeyi çok beğendim. Çanakkale Savaşı Avustralyalılar için çok hassas ve özel bir konu. Paul Hogan ise bizler için bir efsane. Bu iki nedenden dolayı filmde oynamak isterim” dediği öğrenildi. Bu yanıta çok sevindiğini belirten Akman, “Ancak filmin çekimleri için Minogue’un 6 hafta Türkiye’de olması gerekiyordu. Menajeri ise KylieMinogue’un bu yıl sanat yaşamının 25. yılı olduğunu, bu nedenle çok sayıda konser vereceğini, çekim süresini kısaltmamızı istedi. Bunun üzerinde çalışıyoruz’’ dedi.

2013 yılında vizyona girecek
Bütçenin 3.5 milyon dolarını Avustralyalı prodüktörler karşılıyor. Ancak herhangi bir filmde belli oranda Avustralyalı oyuncu, yönetmen, senarist bulunduğunda prodüktörler yüzde 40 vergi iadesi alıyor. Ancak Minogue, vergisini ABD’ye ödediği için prodüktörler bu teşvikten faydalanamıyor. Bu nedenle Kylie Minogue ile anlaşılmasına rağmen farklı alternatif isimler üzerinde duruluyor. Bir iki hafta içinde isimler netleşecek.

Destek yok
Filmin Türkiye’deki dağıtımını Warner Bros üstlendi. Eriş Akman, çekimlere hemen başlamak istediklerini belirterek, “Kültür Bakanlığı’ndan destek alamadık. Şu andaki bütçeyi Avustralya, ABD’li ve Kanadalı prodüktörler karşıladı. Her şey istediğimiz gibi giderse de film 2013’te vizyona girecek” dedi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1846

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1658

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3305

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1594

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6412

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön