Opera festivali temmuzda

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 3. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 7-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Opera festivali temmuzda

3. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, etkinlik mekânı olarak Aya İrini, Topkapı Sarayı, Yıldız Sarayı ve Rumeli Hisarı gibi İstanbul’un tarihi mekânlarını kullanacak. Türk kültürü ve yaşantısını konu alan operaları şehrin atmosferine ve orijinal tarihi mekânlara dahil eden İstanbul Opera Festivali, aynı zamanda dünyanın önde gelen opera kurumlarının sahneledikleri birbirinden çekici prodüksiyonlara ev sahipliği yapacak.

Tenor Jose Cura Aya İrini'de
Operayı, kapalı mekânların sınırlarından çıkarıp, şehrin içine getirerek yaz gecelerinde İstanbul’un büyülü tarihi atmosferlerinde izleyiciyle buluşturan festival, içeriği ile her yaştan, her kesimden seyirciye ulaşarak, İstanbullular ve İstanbul ziyaretçileriyle buluşacak.

Festivalde, Ankara Devlet Opera ve Balesi “Rigoletto’’, Samsun Devlet Opera ve Balesi “Saraydan Kız Kaçırma’’, İzmir Devlet Opera ve Balesi “IV. Murat’’, İstanbul Devlet Opera ve Balesi “Bayezid’’, Antalya Devlet Opera ve Balesi “Aşk-ı Memnu” adlı eserlerini sahneleyecek. Festivalde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ise Aya İrini Müzesi’nde konser verecek olan tenor Jose Cura’ya eşlik edecek.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1840

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1657

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3301

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1593

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6407

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön