İstanbul’da 2 haftada 200 film gösterilecek

31. İstanbul Film Festivali, Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı’nda düzenlenen törenle başladı. Törene, festivalin onur konuğu ünlü yönetmen Terence Davies de katıldı.

İstanbul’da 2 haftada 200 film gösterilecek

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 31. İstanbul Film Festivali, dün akşam Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı’nda düzenlenen açılış töreniyle başladı. Törene, Türk sinemasının seçkin isimlerinin yanı sıra festivalin onur konuğu ünlü yönetmen Terence Davies de katıldı. Festivalin sunuculuğunu yapan Memet Ali Alabora’nın, “Bu yıl da Emek’siz açılış yapıp Emek’siz kapatacağız. Emek Sineması’nın yeniden festivallerde seyircilerle buluşması hepimizin en büyük dileği” sözleri uzun süre alkışlandı.

 

"Sinema Onur Ödülleri"

Açılış törenininden sonra festivalin bu yılki “Sinema Onur Ödülleri” Türk sinemasına yıllar boyu emek vermiş sinema eleştirmeni Sevin Okyay, yönetmen Ali Özgentürk, oyuncu Ayşen Gruda ve Halit Akçatepe’ye verildi. Akbank sponsorluğunda düzenlenen 31. İstanbul Film Festivali, 15 Nisan tarihine kadar Beyoğlu’nda Atlas, Fitaş 1 ve 4, Beyoğlu, Pera Müzesi, Nişantaşı’nda CityLife (City’s) ve Kadıköy’de Rexx sinemalarında gösterilecek 200’ün üzerinde filmin yanı sıra ünlü konukların katılacağı söyleşi ve atölye çalışmaları, sinema dersleri, ustalık sınıfları, konser ve partilerle dolu 2 hafta yaşatacak.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1842

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1657

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3303

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1593

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6408

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön