Tanrıların kardeş kavgası

İki yıl önce seyrettiğimiz “Titanların Savaşı”nın devamı niteliğindeki “Titanların Öfkesi” (Wrath of the Titans) gösterime girdi. Başrolünde Sam Worthington’un oynadığı film, 3D formatında çekilmiş fantastik ve oyalayıcı bir aksiyon.

Tanrıların kardeş kavgası

Hollywood aksiyon sinemasının “Yunan mitolojisi açılımı”, bütün tanrıların birbirine düştüğü; Zeus’un babası Kronos’un ateş, duman ve taştan oluşma “Godzilla – King Kong kırması” bir canavar olarak karşımıza çıktığı zorlama bir öyküyle devam ediyor. 2010 tarihli, “Titanların Savaşı”nda Tanrılarla insanlar arasında kalan Perseus’un (Sam Worthington) çelişkileri, öyküye can veren bir unsurdu. Bu filmde ise karakterlerin öyle ilginç çelişkileri yok. Babası Zeus’u kurtarmaya çalışan Perseus ile Hades - Ares ittifakı arasındaki çatışma, yavan bir seyir izliyor. Art arda sıralanan aksiyon ve dövüş sahneleri sırasında seyirciyi duygusal olarak filme çeken bir unsura rastlamak da zor.

“Dünya İstilası: Los Angeles Savaşı”ndan hatırladığımız yönetmen Jonathan Liebesman; Perseus ve şürekâsının, titanlar, muhtelif canavarlar ve tanrılarla olan fiziksel çatışmaları üzerinden anlatıyor öyküyü. Çift başlı canavarlar, belden yukarısı çift gövdeli titanlar, tek gözlü devler, minotor, öfkeli Ares ve en nihayet atom bombasını hatırlatan Kronos...

Eski Yunan mitolojisini eğip bükerek, efsanelerin orasını burasını kurcalayarak, topyekûn hayal gücüyle yazılmış bu abartılı ve kof öykü, umarım genç nesiller tarafından Yunan mitolojisinin kendisi olarak kabul edilmez ve ciddiye alınmaz. Ama 3D görüntüleri, hiç dinmeyen özel efekt şovu, enteresan mahlukları ve Liam Neeson (Zeus), Ralph Fiennes (Hades), Rosamund Pike (Andromeda) gibi isimlerden oluşan kadrosuyla, gösterişli Amerikan yapımlarını tercih edenler için haftanın seçimi olabilir.


Hazırlayan: Mehmet Açar

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Tiramisu nasıl yapılır?
  Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 1486

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1657

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2591

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1903

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1801

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön