Türk filmleri Beyrut’ta

Türk dizilerinin ilgiyle izlendiği Ortadoğu’nun önemli merkezlerinden Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta mart ayında Türk Filmleri festivali düzenlenecek.

Türk filmleri Beyrut’ta

Festivali organize eden İzmir sinema Derneği’nin başkanı Kayhan Kırmızıgül, geçen yıl Beyrut'ta ilk kez düzenledikleri festivali 7 bin civarında sinemase verin takip ettiğine, Lübnan basınının ve film eleştirmenlerinin etkinliğe ilgi gösterdiğine dikkat çekti. Kırmızıgül, Beyrut’tan gelen taleple geçen yılki deneyimin olumlu sonuçlarının festivalin bu yıl da yapılması için kendilerini cesaretlendirdiğini söyledi.

 

Kırmızıgül, Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği’nin desteği, Başbakanlık Tanıtma Fonu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla 5-11 Mart tarihleri arasında 'Türk filmleri festivali'nin ikincisini gerçekleştireceklerini ifade etti. Festivalde yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın 64. Cannes film festivali’nde Jüri Büyük Ödülü aldığı “Bir Zamanlar Anadolu’da” filminin yanı sıra, Tayfun Pirselimoğlu’nun “saç”, seren Yüce’nin “Çoğunluk”, Çiğdem Vitrinel’in “Geriye Kalan”, Derviş Zaim’in “Gölgeler ve suretler”, reha Erdem’in “Kosmos”, Belma Baş’ın “Zefir” filmi ile yönetmen fatih Akın’ın “Solino”, “Temmuzda ”, “Duvara Karşı ”, “İstanbul Hatırası - Köprüyü Geçmek” filmleri görücüye çıkacak. Kırmızıgül, festival kapsamında yönetmenler Tayfun Pirselimoğlu, Ümit Ünal, Çiğdem Vitrinel, Belma Baş, Reha Erdem, yapımcı Zeynep Özbatur ve oyuncu Osman Alkaş’ın söyle şilere katılacağını sözlerine ekledi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1853

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1659

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3308

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1595

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6413

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön