‘Fetih 1453’ filmi

Faruk Aksoy’un yönetmenliğini yaptığı 17 milyon dolar bütçeli “Fetih 1453” filmi yaklaşık 3 yıllık hazırlık ve yapım aşamasından sonra dün saat 14.53’te 450 kopyayla gösterime girdi.

‘Fetih 1453’ ilk seansta ayakta alkışlandı

Çekimleri 3 yıl süren “Fetih 1453”, cuma günü değil perşembe günü, alışılmışın dışında “14.53 seansı”yla gösterime girdi. Bunun nedeni, filmin ortak yapımcısı ve yönetmeni Faruk Aksoy’un ilk gösterimin saat 14.53’te gerçekleştirilmesini istemesi. Böylece “Fetih 1453”ün gösterimi bütün Türkiye’de perşembe günü saat 14.53’te başladı. Yapım ve oyuncu ekibi filmi Nişantaşı City’s Sinemaları’nda gazeteciler ve izleyicilerle birlikte izledi. Faruk Aksoy, gösterim sonrası aldığı tepkilerden dolayı oldukça mutlu oldu. Aksoy, 3 yıllık yorgunluğunu ilk gösterim sonrasında aldığı olumlu tepkilerle birkaç dakika içinde üzerinden attığını söyledi. Filmin ilk seansını oyuncularla izleyen seyirciler memnuniyetlerini alkışlarla belirtti. “Fetih 1453”, Fatih Sultan Mehmet’in çocukluğundan başlayıp İstanbul’u fethetmesiyle bitiyor. Türkiye’nin dışında 22 ülkede de gösterime girecek filmde Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Devrim Evin, “Fatih Sultan Mehmet gibi değerli bir insana can vermekten onur duydum. ‘Üstesinden gelebilir miyim?’ diye hiç düşünmeden kabul ettim” diye konuştu.

 

‘Ovalarda kılıç çalıştım’

Ulubatlı Hasan’ı canlandıran İbrahim Çelikkol ise duygularını “Ovalarda elime bir kılıç alıp yalnız başıma çalıştım. Böyle bir film çekileceğini öğrenince kitaplar aldık, öğretim görevlileriyle görüştük. Role öyle hazırlandık” şeklinde dile getirirken, Hera’yı oynayan Dilek Serbest de “Çok güzel bir film olmuş. Faruk Aksoy ile daha önce de çalışmıştık” dedi. Filmi izlemeye gelen Şahan Gökbakar, film çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gökbakar, “Bugün buradayım. Devrim Evin benim Hacettepe Üniversitesi’nden arkadaşım. Çok başarılı bir oyuncu. Yeni dönem oyuncular arasında çok ses getirecek diye düşünüyorum. İman gücü ile savaş sahnelerinin çekilmesinden çok etkilendim. Ben de filmde tulumbacı olarak oynamak isterdim” ifadesini kullandı.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1430

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7260

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2843

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1533

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 2578

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön