Kitap fuarlarında Avrupa birincisiyiz

TÜYAP Kültür ve Sanat Fuarları Genel Koordinatörü Deniz Kavukçuoğlu, okura yönelik kitap fuarları içinde 400 bin ziyaretçiyle İstanbul Kitap Fuarı’nın Avrupa’da birinci olduğunu belirtti.

Kitap fuarlarında Avrupa birincisiyiz

İstanbul’da 30. yılında 400 bin ziyaretçi sayısına ulaşan kitap fuarının Avrupa’nın en büyüğü olduğu, Türkiye’nin kitap fuarlarına ilgi bakımından Avrupa ülkelerinin önünde yer aldığı belirtildi. TÜYAP yöneticisi Deniz Kavukçuoğlu, Çukurova 5. Kitap Fuarı için gittiği Adana’da yaptığı açıklamada, Adana fuarının 190 bin, İzmir’in ise 200 binin üzerinde ziyaretçisi olduğunu söyledi. Avrupa’da iki tür kitap fuarının gerçekleştiğini ifade eden Kavukçuoğlu, birinci tür fuarların Frankfurt Fuarı gibi okurlara değil, yazarlar, yayınevleri, matbaalar, kitabevi sahipleri, telif ajansları gibi sadece profesyonellere açık olduğunu dile getirdi. 

 

1 milyon 232 bin ziyaretçi
Kavukçuoğlu, ikinci tür fuarların ise tüketiciye yönelik olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: “Yayınevleri kitapları doğrudan okura sunuyorlar. Bu ikinci tür fuarlar içinde İstanbul Kitap Fuarı, Avrupa’nın en büyük fuarı. Gerek alan büyüklüğü, gerekse ziyaretçi sayısı açısından. Elimizdeki verilerle geçen yıl toplam fuarlarımıza toplam1milyon 232 bin ziyaretçi geldi. Kitap fuarlarına ilgi anlamında çok çok iyi konumdayız. Avrupa’da ilgi daha az. Göteborg Kitap Fuarı’nın ziyaretçi sayısı 90 bin, Paris, Prag, Selanik kitap fuarları ise Adana fuarının sayısına ulaştıklarında çok büyük sevinç duyarlar.’’

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1847

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1658

 • Yağsız mücver nasıl yapılır?
  Yağsız mücver nasıl yapılır?

  Süresi : 01:31 İzlenme : 3305

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1594

 • Tost makinasında cips nasıl yapılır?
  Tost makinasında cips nasıl yapılır?

  Süresi : 01:11 İzlenme : 6412

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön