Lüks yatak takımı ve tekstili almak için ipuçları

Kumaşın içeriği: Kumaşın cinsi, ne içerdiği ürünün içinde yazar. Ürün ne kadar yumuşaksa, içeriğinde o kadar ipek kumaşı kullanılmış demektir. Yumuşak ürünün ayrıca çok ince olduğunu unutmamak lazım. Bundan dolayı yüksek ipek içerikli kumaşı yıkarken itina göstermek lazım. Set: Kumaşları set halinde almak iyi bir fikirdir.

Lüks yatak takımı ve tekstili almak için ipuçları

Kumaşın içeriği: Kumaşın cinsi, ne içerdiği ürünün içinde yazar. Ürün ne kadar yumuşaksa, içeriğinde o kadar ipek kumaşı kullanılmış demektir. Yumuşak ürünün ayrıca çok ince olduğunu unutmamak lazım. Bundan dolayı yüksek ipek içerikli kumaşı yıkarken itina göstermek lazım.

Set: Kumaşları set halinde almak iyi bir fikirdir. Düz ve hazır çarşaf, altın tane yastık kılıfı, yorgan, yorgan kılıfı şeklinde alırsanız, bunların bir kısmı yataktayken diğer kısmını geçici olarak dolaba kaldırırsınız.

Boyut hakkaten önemli: Eğer yanlış Bir şey alıp gidip değiştirmekle uğraşmak istemiyorsanız, yatağınızı iki kere ölçüp not alın. Enini, boyunu, genişliğini ayrı ayrı ölçün.

İplik cinsi: Kumaşlar farklı çeşit iplik ve kumaştan oluşur. Kumaş olarak sentetik Ya da doğal pamuk en popüler tercihtir. 3 tane koton çeşidi vardır. Bunlar;

Mısır Pamuğu: Nil vadisinde yetişir ve ipeksi hissiyle bilinir. Bazen Mısır Pamuğu olmasına rağmen daha az ipeksi bir his verebilir. En iyisi %100 Mısır Pamuğu olmasıdır,ki bu da pahalı olacaktır.

Pima Pamuğu: Amerikan malıdır. Görece daha ucuz ve yumuşaktır. Peru, Israil ve Avustralya da da yetişir.

Normal Pamuk: Pima ve Mısır Pamuğuna göre daha ucuz ve daha az kalitedir.

Dokunun: İnternet yerine mağazadan dokunarak almayı deneyin. Dokunarak ipek seçmek internetten almaya göre çok daha sağlıklıdır. İlla internetten alacaksanız, kumaşa dokunup seçtikten sonra alın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4843

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2145

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7973

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3091

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1775

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön