Erkek memesinden süt gelir mi?

Erkek vücudunun bilmediğimiz, gizli saklı bir sürü özelliği var. Bu bilinmezlerden bazıları yalnızca kadınlara değil, kendilerine bile yabancı üstelik...

 • 1. Yavaş yaşlanma

  Bir erkeğin yüzü o gençlik dolu kıvrımları bir kadına göre daha uzun zaman taşıyabilir. Bunun sebebi erkeklerin derisinin yaşlandıkça az kolajen kaybetmesi. Bu da başka bir deyişle erkekler için kırışıklık ve sarkma yok demek. Ancak, kendileri kadınlara kıyasla ciltlerine bakma konusunda pek başarılı olmadıklarından bu doğal becerilerini neredeyse hiç kullanamayabiliyorlar.

   

 • 2. Süt üretebilirler

  Evet, doğru okudunuz. Erkeklerin de süt üretebilen bezleri mevcut. Ancak bu üretim onların vücudunda "anormallik" olarak kabul edilir. Çünkü erkeklerde süt üretimi genelde patalojik bir durumla meydana gelir. En yaygın neden hipofiz bezinde oluşan ve prolaktin salgılayan tümördür. Yüksek tansiyon ilaçları ya da prostat kanseri hastalarında kullanılan hormonal tedavilerden dolayı da erkek vücudu süt üretebilir. Hormon dengesini ciddi biçimde sarsacak aşırı açlık da (savaş esirlerinde görülmüştür) buna sebep olabilmektedir.

 • 3. Kellik

  Kelliğe sebep olan genetik yönelimin X kromozomundan yani kadından geldiğini düşündüğümüz zamanlar geride kaldı. İşler meğerse öyle işlemiyormuş. İşin içinde en az X kromozomu kadar önemli başka önemli faktörler de varmış. Eğer bir erkeğin babası kelse zaman onun da kelleşme ihtimali yaklaşık %60 kadar artıyor. Erkeklik hormonlarının aktivitesi de saç köklerini etkiliyor ve vücut zamanla saç üretme yeteneğini kaybediyor. Ayrıca stres ve kötü beslenme de yine kelliğe neden olan etmenlerden.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 3442

 • Bolonez soslu erişte!
  Bolonez soslu erişte!

  Süresi : 03:15 İzlenme : 955

 • Bebe bisküvisinden kolay pasta
  Bebe bisküvisinden kolay pasta

  Süresi : 03:55 İzlenme : 2676

 • Kolay muska böreği tarifi
  Kolay muska böreği tarifi

  Süresi : 05:38 İzlenme : 2074

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1284

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön