Sevgililer Günü’nü, saray sofralarında kutlayın…

İstanbul’daki en zengin Osmanlı Mutfağı’nı sunan Âsitâne Restaurant, Osmanlı Saray Kayıtları'ndan ve Helvahane Defterleri'nden özel olarak derlediği "Mahbub ve Mahbubeler Menüsü" ile 14 Şubat Sevgililer Günü’nde farklı lezzetler tatmak isteyen sevgilileri ağırlamaya hazırlanıyor.

Sevgililer Günü’nü, saray sofralarında kutlayın…

İstanbul Edirnekapı’da 1991 yılında açılan Asitane Restaurant; Orta Asya, Anadolu, Ortadoğu ve Balkan ülkelerine ait lezzetlerin harmanlanması sonucunda zenginleşmiş ve sınırları içindeki toprakların yemek kültürleri üzerinde derin izler bırakmış olan görkemli Osmanlı Mutfağı’nın saklı kalmış lezzetlerini gündeme getirmiştir.

Âsitâne Restaurant, Osmanlı Saray Kayıtları'ndan ve Helvahane Defterleri'nden özel olarak derlediği "Mahbub ve Mahbubeler Menüsü"nü 14 Şubat Sevgililer Günü’nde farklı lezzetler tatmak isteyen sevgililerin beğenisine sunuyor. Bu özel menüye ismini veren ‘Mahbub’ ve ‘mahbube’ kelimeleri, Osmanlıca’da ‘sevilen, muhabbet duyulan’ anlamına geliyor.

Batur Durmay’ın liderliğinde çalışan Âsitâne ekibi, kışlık meyve ve sebzelerle “Sevgililer Günü” için yeniden yorumladığı Osmanlı’nın muhteşem lezzetlerini; modern ve seçkin bir ortamda, bembeyaz örtüler üzerinde konuklarına takdim ediyor.

Asitane’nin 14 Şubat Sevgililer Günü için özel olarak hazırladığı "Mahbub ve Mahbubeler Menüsü”nde başlangıç olarak Badem Çorbası yer alıyor. Karidye Pilakisi, Maşiyye Aşı ve Hums Lokması gibi soğuk başlangıçlarla devam eden menüde, sıcak başlangıç olarak tadılan İstiridye Külbastısı’nın ardından,  ana yemek seçeneği olarak Pekmezli Ayva Dolması ve Levrek Biryan sunuluyor. Menü, Levzine ve Zerde gibi geleneksel tatlılar ile tamamlanıyor.Bilgi ve rezervasyon için telefon numarası: (212) 635 7997

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Tiramisu nasıl yapılır?
  Tiramisu nasıl yapılır?

  Süresi : 00:47 İzlenme : 1485

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1656

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2591

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1903

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1801

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön