Eviniz düşündüğünüzden daha temiz

Bir evi temiz ve toplu tutmak oldukça zordur. Çalışma hayatınızı, çocuklarınızı ve evi bir arada götürebilmek neredeyse imkansızdır. Ancak bir şekilde üstesinden gelirsiniz.

Eviniz düşündüğünüzden daha temiz

Öyle hissettirmese de evinizde günlük veya haftalık hatta aylık temizliklerle beraber bunu başarırsınız. Evinizin genel temizliği sizin için kötü gibi gözükse de aslında gözünüzün önünde, her şeyin yolunda olduğunu gösteren kanıtlar vardır.

 

Arkadaşlarınız eve geldiğinde ayakkabılarını temizlerler. Kapı paspası olsa da olmasa da eviniz temiz olduğu için arkadaşlarınız istemsiz olarak bunu yaparlar.

 

Özellikle yemek yaparken etrafı hemen temizlemeyi tercih edersiniz. Belki hemen yapmıyor olabilirsiniz ama işiniz bittiğinde etraftaki dağınıklığı ve bulaşığı toparlarsınız. Bu da mutfağınızı büyük karmaşıklıklardan kurtarır.

 

Yatağı düzeltirsiniz. Yoğun bir günün ardından eve geldiğinizde düzgün bir yatak görmek sizi çok iyi hissettirir ve bunu bildiğiniz için yaparsınız.

 

 

İşiniz bittiğinde eşyalarınızı toparlarsınız. Yıkanmış bulaşıklar veya çamaşırlar olduğunda hepsinin yeri bellidir. İşiniz bittiğinde topladığınız için her zaman eşyalarınızın yerini bilirsiniz.

 

Sık sık kullandığınız, güzel bir süpürgeniz vardır. Temizliğe önem verdiğinize buradan da pay biçilebilir. Elektrikli süpürgeniz daima kullanışlıdır ve kullanmaktan çekinmezsiniz.

 

Bir programınız vardır. Evdeki herkes için veya sadece kendiniz için haftalık temizlik görevleriniz vardır.

 

 

En az bir tane antibakteriyel spreyiniz vardır. Bakterilerin oluşabileceği yerler için önlemlerinizi alırsınız.

 

Evinize yeni bir şey geldiğinde tam olarak nereye koyacağınızı bilirsiniz. Yeni bir eşya almadan önce dahionun nerede güzel duracağını, onu nereye koyabileceğinizi gayet iyi bilirsiniz. Bu da evinizin düzenli olduğunun en iyi kanıtıdır.

Kaynak

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4677

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 2086

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7866

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 3027

 • Karnabahar burger!
  Karnabahar burger!

  Süresi : 00:35 İzlenme : 1713

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön